Pełna oferta Lema

Nakładem WL ukazała się właśnie wyśmienita Doskonała próżnia, Stanisława Lema, uzupełniając w ten sposób serię dzieł mistrza. Oczywiście pozostają do wydania rzeczy publicystyczne, czy monumentalna Fantastyka i futurologia, ale ta jest wciąż w sprzedaży w wydaniu Agory, a felietony, te najważniejsze już są. Czekam jeszcze na Wielkość urojoną i Obłok Magellana, by seria była kompletna.

Prezentuje się naprawdę nieźle to wydanie, estetyczne okładki, dopiero widząc w galerii wszystkie, widać zamysł autorski.

Cała ta oferta jest na Esefie dostępna od ręki. Tutaj: https://esef.com.pl/pl/producer/Stanislaw-Lem/208

3 odpowiedzi na „Pełna oferta Lema”

 1. Awatar Marcin
  Marcin

  Panie Wojtku, a ma Pan może wiedzę, czy WL planuje wydać jeszcze pozostałe tytuły ? Rzeczywiście brakuje choćby Obłoku Magellana. Ponadto uważam, że warto wydać odrębny tom z opowiadaniami spoza cyklów (tj. bez Pirxa i Tichego) , jak również dwie pozostałe części Czasu nieutraconego czy Jach Paradise – moim zdaniem po tylu już latach od śmierci Autora szkoda skazywać te tytuły na zapomnienie. Przecież taka książka jak „Wśród umarłych” to świetna powieść, mimo politpoprawnych wtrętów. Razem ze „Szpitalem przemienienia” pokazuje, jak wyśmienitym pisarzem tzw. realistycznym bylby Lem, gdyby nie poszedł w fantastykę.
  Zatem mam wielką nadzieję, że w tym temacie WL nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. A i nowe wydania kolekcjonerskie, jak „Bajki robotów”, też nie byłby złym pomysłem;
  Stąd wracam do pytania, jak na wstępie…

 2. Awatar Wojtek Sedeńko

  Nie mam takiej wiedzy. Sam posiadam trzy edycje Lema, pierwsze wydania, twardą od Interartu i tę, obecną, służącą do czytania na nowo.

 3. Awatar LR

  Nie wznawianych i nigdy nie wydanych w formie ksiazkowej pism Lema jest duzo albo bardzo duzo. Tak na prawde nikt do konca nie zna calego katalogu tworczosci Lema. Chyba najblizej skatalogowania calosci jest mieszkajacy na Bialorusi Wiktor Jazniewicz. Pan Jazniewicz obiecal udostepnic katalog na stronie autorskiej Lema (lem.pl). Wiecej info mozna znalezc na forum na ktorym Pan Jazniewicz pisuje jako Lemolog. Ostatnie informacje na temat katalogu pochadza z listopda 2021 roku….

  Książkę wydano w nakładzie mniej niż 100 egzemplarzy.
  Wstęp – po rosyjsku, ten sam Wstęp i cała reszta tekstu objaśniającego – po polsku.

  W Polsce książka dostępna jest w Warszawie – w Bibliotece Narodowej, w Bibliotece Instytutu Badań Literackich PAN, w Bibliotece Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego,
  w Krakowie – w Bibliotece Jagiellońskiej i Bibliotecie na Rajskiej 1. Została również wysłana do bibliotek uniwersytetów w Toruniu i Gdańsku (jeszcze nie dotarła).
  W Krakowie i w Warszawie we wrześniu tego roku wręczyłem tę książkę wielu lemologom.

  W 2022 r. będzie drugie wydanie – rozszerzone o nową informację z wydań w latach 2021-2022 (i odnalezioną w raniej wydanym).
  Wersja PDF drugiego wydania zostanie opublikowana w otwartym dostępie na stronie lem.pl – może wraz z tekstami różnych artykułów i wywiadów (niepublikowanych w książkach, ale nie tylko)…

  Niestety jak do tej pory PDF nie jest dostepny, najprawdopodobniej ze wzgledu na sytuacje miedzynarodowa.

  Wydaje mi sie ze Wydawnictowo Literackie i inne wydawnictwa ktore mogly by ten temat zglebic nie sa zainteresowane wydaniem calosci tworczosci Lema. Nie mowiac o tym ze Lem sam pewnych rzeczy wznawiac nie chcial.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *