Kolejna wyprawa

Ponieważ już jutro ruszam na wyprawę w góry, więc zapowiadam do końca miesiąca drobne przerwy w pisaniu newsów. Zwłaszcza tych fantastycznych, bo będę raczej relacjonował kolejną wyprawę fantastów. Pierwszy raport w piątek.

W światku fantastyki dzieje się niezbyt wiele, ostatnio amerykański fandom żyje faktem, że jeden ze znanych fanów, organizator konwentów, został przyłapany z czternastolatkiem w pokoju hotelowym i wylądował za kratkami. Wszyscy są oburzeni, kumple odcinają się od pedofila, itd. Więc jest to news raczej wątpliwej urody i szkoda nań czasu.

Na naszym podwórku ważna jest jedynie informacja, że Rakietowe szlaki tom 3 poszedł do składu, i zakończyła się selekcja opowiadań do Kroków w nieznane 2011, Mimo obaw redaktora, Mirka Obarskiego, który musiał się w tym roku przekopać przez rekordową liczbę tekstów, by znaleźć coś naprawdę fajnego, w ostatnim miesiącu pojawiło się parę dobrych opowiadań. Połowa tekstów już po redakcji, a te nowe idą do przekładu. Tom zapowiadamy na drugą połowę listopada.

Do piątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *