Zapowiedzi Prószyński Media na czerwiec

Wydawnictwo Prószyński Media ogłosiło właśnie zapowiedzi na czerwiec. W branży fantastycznej i około fantastycznej jest tam 5 bardzo ciekawych  pozycji.
Dwie powieści Dana Simmonsa w jednym tomie to znakomita propozycja. Proza Simmonsa jest zawsze dopracowana i ciekawa, pomysły świeże – to zdecydowanie jeden z najlepszych autorów fantastyki na rynku. Wydrążony człowiek to wznowienie, a Muzą ognia sami byliśmy przez jakiś czas zainteresowani. Ostatecznie kupiliśmy jednak trzy inne nowele Simmonsa do naszych antologii. Śmiało mogę powiedzieć, że jak dotąd to najciekawsza pozycja w tej serii. 

Jeśli idzie o nową powieść Orsona Scotta Carda, Tropiciel, to autor dotąd kojarzony z science fiction, a tu nagle powieść w konwencji fantasy (choć nie tak do końca) i to zapowiedź pierwszego tomu cyklu. Żeby wyrazić opinię, trzeba jednak przeczytać, Card zawsze umiał przykuć uwagę czytelnika.

Kultowy komiks o przygodach Funky’ego Kovala jest właśnie wydawany w nowej oprawie, a w Nowej Fantastyce leci kontynuacja, warto więc sobie przypomnieć pierwsze zeszyty.

Na koniec znakomite książki popularnonaukowe. Roger Penrose jest w Polsce znany ze znakomitego kompedium o fizyce i najnowszych odkryciach nauki – sprzedaż Drogi do rzeczywistości szła u nas w setki egzemplarzy. Teraz kolejna pozycja – Cykle czasu – która ma szanse stać się bestsellerem. O teoriach czasu mówi też książka Carolla Stąd do wieczności i z powrotem (tytuł jak z Jonesa i Tolkiena razem wziętych, widać, co facet czytał za młodu).

6 odpowiedzi na „Zapowiedzi Prószyński Media na czerwiec”

 1. Awatar vanrad
  vanrad

  Pytam tutaj, bo na forum od dawna nikt nie odpisuje…
  Jaki są szanse na wydanie w serii klasyka sf następujących pozycji?
  Geoff Ryman „The Child garden”
  Samuel R. Delany „Nova”
  Daniel Keyes „Kwiatry dla Algernona”
  Lucius Shepard „Life during wartime”
  John Brunner „Stand on Zanzibar”
  Greg Bear „Blood Music”
  Richard Matheson „The Shrinking Man”
  Myślę, że Ryman i Shepard odświeżyliby trochę tę serię, bo trochę zbyt dużo w niej ramotek i powieści, które znalazły się w niej za zasługi a nie z powodu wysokiego poziomu literackiego.

 2. Awatar Wojtek Sedeńko

  Trochę byłoby to jak odkurzanie jeszcze większym kurzem. Brunner jest po prostu nie do czytania, już o tym pisałem kiedyś. Sheparda wydaje kto inny w Polsce, on zresztą klasycznej SF nie pisze. Rymana osobiście w serii nie widzę, zresztą też jest polski wydawca. Keyesa też wydawał ten sam. Mathesona także kto inny wydaje – więc to raczej do nich trzeba się zwracać. Ten Bear był już wydany. Jedyny interesujący w tym zestawie jest Delany. Pożyjemy, zobaczymy.

 3. Awatar vanrad
  vanrad

  „Life during wartime” nie jest typowym sf, ale na pewno klasycznym. Przecież klasyczna sf to nie tylko ta z lat 50, 60 i 70 – tych…

 4. Awatar Wojtek Sedeńko

  Jak już napisałem, Sheparda ma inny wydawca.

 5. Awatar vanrad
  vanrad

  Wybaczy Pan natręctwo, ale mam jeszcze jedno pytanie – da się coś zrobić, by wznowić powieść „Mars” Bovy? Trudno ją dostać, na allegro ceny sięgają 100 zł !

 6. Awatar Wojtek Sedeńko

  To dziwne, bo nakład, wraz z dodrukiem, był większy od pozostałych części. Niezbadane są wyroki czytelników. Nie przewidujemy dodruku. Niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *