Wyprawa bawarska – koniec przygotowań

Dzisiaj zakończyłem planowanie drugiej tegorocznej wyprawy, czyli bawarskiej. To będzie siódma z kolei wyprawa Solaris Travel. Niemcy, choć są naszymi sąsiadami, i są potęgą turystyczną i naprawdę mają, co pokazać turystom, nie są popularnym kierunkiem wakacyjnym dla Polaków. Do Reichu jeździ się do pracy, do rodzin, przyjaciół, po proszki do prania – nie na zwiedzanie. Duży błąd. Poniżej trzy zdjęcia, które choć trochę oddadzą piękno Bawarii i to, co zobaczymy.

Pragniemy na tej wyprawie poznać bliżej tylko jeden z landów, ale za to największy – Bawarię. Już mieliśmy okazję trochę ją pozwiedzać przy okazji wyprawy alpejskiej, teraz dodamy parę atrakcji.  Także po austriackiej stronie.

Poprowadziłem trasę tak, żeby pozwiedzać cudowne zamki bawarskie (a jest ich tam bez liku), kilka pięknych miast (jak Rothenburg czy Norymberga), oraz zrobić wycieczkę w piękne Alpy Bawarskie. A wieczorami chłonąć atmosferę festynów (wiecie, o czym mówimy: hektolitry dobrego piwa, piersiaste barmanki, jodłowanie i skórzane portki z szelkami). Oktoberfest najbardziej znany jest z imprezy w Monachium, ale znacznie ciekawiej jest w małych mieścinach niż w wielkim namiocie dla kilku tysięcy osób, gdzie po piwo czeka się godzinami, a szalety są zapchane). Smród moczu oddanego w cichych uliczkach starówki unosi się nad miastem do Świąt.

Termin 22 września – 1 października.

Jedziemy dwoma busikami. Zbiórka uczestników: Olsztyn, Warszawa, na trasie koło Łodzi, Opole.

22 września – czwartek, wyjeżdżamy koło południa z Olsztyna, przez Warszawę, potem Opole, Nachod. Trasa wiedzie przez Czechy – tak, żeby późnym popołudniem dojechać do Bawarii. Pierwszy nocleg w okolicy Norymbergii następnego dnia. Śpimy w hotelu w Erlangen, 20 km od Norymbergi.

23 września – dojazd do Bawarii, w zależności od czasu, może zwiedzimy kawałek Bambergu.

24 września – zwiedzamy Norymbergę. Przejazd do Rothenburga, zwiedzanie miasta.

25 września –  przejazd do Nesselwang – zwiedzanie tej znanej miejscowości Alp Bawarskich oraz pierwszy wieczór oktoberfestowy. Czyli piwo, kiełbaski, piersiaste kelnerki. Śpimy w hotelu Alpenrose.

26 września – wycieczka w Alpy Bawarskie w okolice Neuschwanstein – ci, co z nami nie byli na drugiej wyprawie (alpejskiej) mogą zwiedzić legendarny zamek Ludwika Bawarskiego. Pozostali pójdą po okolicznych wzgórzach, a także zaliczą zamek Schwangau. Wieczorem biesiada piwna.

27 września – wycieczka nad Jezioro Bodeńskie, zwiedzanie Lindau oraz Friedrichshofen. W tej ostatniej miejscowości zwiedzamy Muzeum Zeppelinów. Jeśli kogoś na to stać, może zafundować sobie przelot sterowcem – ale bilet za pół godziny lotu kosztuje – bagatela – 200 Euro. Niedaleko leży też miejscowość Salem, którą możemy odwiedzić.

28 września – przejazd do Gooling an der Salzach po austriackiej stronie. Po drodze wycieczka nad jezioro królewskie (Koenigsee), jedno z najpiękniejszych jezior górskich świata, w parku narodowym Berchtesgaden. Śpimy w hotelu GOLDENER OCHS. Wieczorem zwiedzamy Gooling i próbujemy piw austriackich.

29 września – wycieczka do Salzburga, przepięknego miasta, w którym urodził się Mozart. Potem jedziemy do Hallstatt, pięknie położonej miejscowości górskiej.

30 września – Wyjazd do Ramsau, wycieczka tarasami górskimi, zwiedzanie Adlerhorst – ulubionej rezydencji Hitlera

1 października –  powrót do Polski przez Passawę, Czechy.

Razem 10 dni, 8 noclegów

Zdjęcia dla zachęty możecie podejrzeć w galerii na www.travel.solarisnet.pl

Ostateczna lista uczestników:

Ryszard Piasecki
Jan Żerański
Wojtek Sedeńko
Bartek Sedeńko
Paweł Laudański
Ela Magiera
Ela Sokólska
Jarek Sokólski
Boguś Szyma
Piotrek Szyma
Beata Pezena
Jarek Musiał
Ewa Wichman
Rafał Wichman
Tomek Łaz
Krzysiek Stefański
Tomek Świderski
Dariusz Lepczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *