23. festiwal fantastyki w Nidzicy

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 7 czerwiec 2016

W tym roku rozpocząłem przygotowania do nidzickiego festiwalu z bardzo dużym opóźnieniem. Inne imprezy i redakcje książkowe tak się nawarstwiły, że z tej kumulacji wybrnąłem dopiero teraz, gdy do Nidzicy zostały 2 tygodnie. Ale i nowości w ostatnich miesiącach mieliśmy aż dziesięć.

Nie znaczy to, że wszystko od podstaw – goście byli zaproszeni jeszcze w zeszłym roku, teraz zebrałem tematy ich wystąpień, układam plan szczegółowy, dogrywam sprawy na zamku i w hotelu. Tutaj prac najwięcej. Najgorzej na zamku – padł kolejny ajent restauracji zamkowej i na chwilę obecną nie ma na zamku punktu z gastronomią i piwem. To dla naszej imprezy spora niewygoda. Staramy się coś na gorąco przygotować, z przychylnością władz miasta, burmistrza. Zobaczymy.

Dogrywam muzę. W tym roku będzie eksperymentalnie, gotycko i psychodelicznie.

Będzie świetna wystawa malarstwa – Maja Borowicz to wschodząca gwiazda w polskim malarstwie surrealistycznym. Maja poprowadzi na festiwalu warsztaty malowania na tablecie, będzie też konkurs malarski dla dzieci i młodzieży, z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. O tym wkrótce.

A pisarze? Jak zawsze będzie ich bez liku – Dominika i Marek Oramusowie. Lech Jęczmyk. Rafał A. Ziemkiewicz. Maciej Parowski. Rafał Kosik. Michał Gołkowski. Matcin Podlewski. Magdalena Kozak. Marcin Przybyłek. Eugeniusz Dębski. Marek Baraniecki. Krzysztof Sokołowski. Jacek Sobota. Andrzej Pilipiuk. Maja Lidia Kossakowska. Jarosław Grzędowicz. Jan Maszczyszyn. Leszek Błaszkiewicz. Andrzej Zimniak. I wśród samych uczestników sporo autorów. Piękny zespół, nieprawdaż?

Zapraszam, kto nie był – miejsce jeszcze znajdziemy. Kto w pobliżu, niech wpada na zamek – na wszystkie imprezy nidzickie wstęp jest wolny.

festiwal-baner-data-1

Komentarze (6)

Tom Walenciak:

9 cze 2016 o 20:27.

Wojtku, udało mi się z obiema dyrekcjami dograć wszystko do tego stopnia, że mogę jechać już w czwartek rano. Do zobaczenia! 🙂

Wojtek Sedeńko:

13 cze 2016 o 20:34.

Do zobaczyska

IwoX:

17 cze 2016 o 11:10.

Żal ogromny, że nie mogę być w tym roku z Wami :(((

hehe:

24 cze 2016 o 11:00.

Faktycznie piękny zestaw sierot po PRL z endeckim zacięciem…

Wojtek Sedeńko:

25 cze 2016 o 6:39.

Włączam ten wpis, choć nie powinienem, by pokazać, że coś niedobrego dzieje się z Polakami. Prymitywny to za małe słowo.

WaldemarC:

26 cze 2016 o 20:40.

Wojtku, głupich nie sieją, rodzą się sami. A mniejsza czy większa anonimowość w Internecie prowokuje co niektórych do obnoszenia się ze swoją głupotą. Brak własnego zdania opartego na wiedzy i powtarzanie tego, co wtłoczył guru w wyprany z myśli mózg traktują jako swoją misję. Co widać na załączonym obrazku.

Zostaw komentarz