23. festiwal fantastyki w Nidzicy

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 27 styczeń 2016

Przedwczoraj uruchomiliśmy akredytacje na festiwal, poszedł mejling, akcja na facebooku, w grupach, a także info na zmienionej stronie festiwalu. Czyli powinienem i ja napisać parę słów – chociaż od wczoraj spłynęło tyle wpłat akredytacyjnych, że główny hotel w Kalborni już prawie pełny!! Najlepsze otwarcie w historii festiwali. Zdyscyplinowani są uczestnicy, bez dwóch zdań.

Motywem przewodnim 23. festiwalu (23-26 czerwca 2016, zamek krzyżacki w Nidzicy) będzie cyberprzestrzeń, cyberpunk, wirtualna rzeczywistość, fantomatyka itp. Ale nie znaczy to, że tylko temu będą poświęcone spotkania, prelekcje, panele, przegląd filmowy, wystawa, happeningi. Od kilku lat przywołujemy i przypominamy czytelnikom i uczestnikom znakomitości polskiej fantastyki, które zawiesiły pisarskie pióra (przynajmniej te fantastyczne) na kołku. I tak odwiedzi nas po latach Rafał A. Ziemkiewicz (dzisiaj głównie polityczny publicysta i komentator). Przyjedzie Eugeniusz Dębski (z żoną Beatą, która także odwiedzi Nidzicę, pisze kryminały). Z Australii przyleci Jan Maszczyszyn, piszący przed wielu lat opowiadania do „Fantastyki” i fanzinów, dzisiaj publikujący niskonakładowe powieści steampunkowe. Kilka lat nie było u nas Marcina Przybyłka. Gwiazdą festiwalu będzie autorka powieści historycznych, z wątkami magii – Elżbieta Cherezińska. Odwiedzi nas również Magdalena Kozak.

Będą stali bywalcy: Lech Jęczmyk, Maciej Parowski, Dominika i Marek Oramusowie, Maja Kossakowska i Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk, Paweł Majka. Obecni będą wszyscy felietoniści SFinksa – poza Oramusem, Krzysiek Sokołowski, Andrzej Zimniak, Leszek Błaszkiewicz, Paweł Laudański.

Bardzo dobrze zapowiada się wystawa malarstwa. Po dwóch wyśmienitych latach z komiksem (Polch, Rosiński) wracamy do korzeni i malarskich światów. Maja Borowicz pokaże swoje niesamowite obrazy i opowie o inspiracjach. Jak najbardziej fantastycznych.

I to nie koniec atrakcji, ale jest jeszcze czas, by je dawkować 🙂

 

festiwal-baner-data-1

Zostaw komentarz