Wymiana opowiadania

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 1 maj 2012

Szósty tom Rakietowych szlaków wychodził mi bardzo grubaśny, więc przy wyborze opowiadań Andrzeja Ziemiańskiego wybrałem to, które miało najmniej stron. Z Andrzejem nominowaliśmy do zbioru 3 opowiadania, najbardziej optowałem za „Autobahn nach Poznań”, które ma najlepsze cechy pisarstwa Ziemiańskiego – dobrą fabułę (w tym przypadku wręcz nowatorską), akcję, elementy pokazujące Polaków, jak lepiej od innych nacji radzą sobie z trudnymi warunkami postapo i mocno zakręcony pomysł, trudny do realizacji. Ponieważ jednak nowela Aldissa z tego tomu ostatecznie zawierała  mniej znaków niż zakładaliśmy, po zrobieniu próbnego składu stwierdziliśmy, że uda się nam zmieścić w tomie właśnie „Autobahn” zamiast „Bomby Heisenberga”.

Jeśli idzie o tom ostatni, mogę zdradzić, że z opowiadań polskich pojawi się w nim Snerg albo Żwikiewicz. I będzie kilka znakomitych, starych, ale jarych opowiadań ze Złotego Wieku SF. Ostatni zestaw podam do końca maja.

Komentarze (3)

Tomek:

2 maja 2012 o 11:12.

To fajnie, bo „Bombę” mam w Nowej Fantastyce, a „Autobahna” nie posiadam 🙂
No to czekamy do końca maja.

Torquemada:

2 maja 2012 o 12:56.

Ostatni akapit bardzo mnie ucieszył – fajnie byłoby, gdyby w ostatnim tomie znalazło się opowiadanie „Mąż opatrznościowy” Fredrica Browna. Jest niesamowite. Uwielbiam ten kawałek 🙂

Tomek:

2 maja 2012 o 15:24.

A może „Czarna walizeczka” Kornblutha?

Zostaw komentarz