Opowieści z Majipooru, nowa książka Roberta Silverberga

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 17 październik 2011

Robert Silverberg nie publikuje ostatnio wiele, jego aktywność na polu science fiction ogranicza się raczej do redagowania różnych antologii, z których seria Legendy jest najbardziej znana. Składa się z opowiadań pisanych przez sławnych pisarzy SF i fantasy, a umiejscowionych w najsłynniejszych cyklach powieściowych. To tu na przykład można przeczytać opowieści z Pieśni Lodu i Ognia George'a R.R. Martina. Tu ukazały się także dwie nowele z serii Majipoor, które stały się dla Silverberga odskocznią do napisania siódmego tomu cyklu Majipoor. Będzie nosił tytuł Tales of Majipoor i ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu w Stanach Zjednoczonych. Na tom składa się w sumie siedem opowieści, właśnie otrzymałem je od Boba. Znajdą się tu - THE END OF THE LINE; THE BOOK OF CHANGES (znany); THE TOMB OF THE PONTIFEX DVORN; THE SORCERER'S APPRENTICE (znany); DARK TIMES AT THE MIDNIGHT MARKET; THE WAY THEY WOVE THE SPELLS AT SIPPULGAR; THE SEVENTH SHRINE (znany).

5 komentarzy

jmpiszczek:

19 paź 2011 o 20:57.

A planujesz wydanie? Można by do tego dodać „Góry Majipooru” i byłby komplet.

Wojtek Sedeńko:

20 paź 2011 o 9:30.

Nie jestem zdecydowany. Na przyłączenie Gór autor się nie zgadza, próbowałem już przy Kronikach.

Anka:

21 paź 2011 o 9:38.

„(…)i ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu w Stanach Zjednoczonych.”
A przypadkiem nie za rok? Bo w każdym miejscu, w którym sprawdzałam, widnieje data – owszem październik, ale 2012. Chyba, że to jakaś pomyłka…

Wojtek Sedeńko:

21 paź 2011 o 11:19.

Wydawca potwierdza ten miesiąc, teksty są gotowe od czerwca, więc nie widzę powodu… Chociaż Amazon jeszcze nie pokazuje okładki.

Anka:

21 paź 2011 o 22:06.

Oby, oby. Znaczy i tak chciałabym ją zobaczyć jak najszybciej po polsku. 🙂

Zostaw komentarz