Zapowiedzi Rebisu
Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 28 lipiec 2011
Bardzo ciekawie wyglądają w fantastycznej branży najbliższe zapowiedzi Domu Wydawniczego Rebis. Oprócz poniższych pięciu pozycji i książek skierowanych do młodszego czytelnika, Rebis zapowiada nową edycję opowieści o Conanie, Roberta E. Howarda. Ale o tym następnym razem.
Na początek czwarty wolumen o Czarnej Kompanii, tym razem zawierający tomy 9 i 10. Nie jest to już fantasy tej samej klasy, co pierwsza trylogia, niemniej Glen Cook ma niepowtarzalny styl, nieco chandlerowski, a galeria postaci, magów Czarnej Kompanii, jest niezwykle barwna. Człowiek z Wysokiego Zamku, trzeci tom serii dzieł Philipa K. Dicka to jedna z najwybitniejszych powieści SF wszech czasów, jednocześnie jedna z najlepszych historii alternatywnych, jakie kiedykolwiek napisano. Początek banalny, rzeczywistość, w której Ameryka podzielona jest między zwycięskich w IIwś Japończyków i Niemców, i na strefę zdemilitaryzowaną, w której niezwykłą popularnością cieszy się książka o alternatywnej historii, w której Państwa Osi wojnę przegrały. Finta w fincie, czytelnik coraz bardziej pogrąża się w dickowskim obieraniu rzeczywistości, aż sam zaczyna się rozglądać wokół siebie i zastanawiać, w jakim świecie żyje.
Nie jestem zwolennikiem długich seriali i prozy Davida Webera, ale ma on tylu zwolenników w Polsce, że trzeba odnotować kolejny tom przygód dzielnej pani admirał Harrington. Bo to będzie przebój. Rebis zabiera się za wydawanie Raymonda E. Feista – dwoma książkami. Najpierw przypomni pierwszy tom trylogii Imperium, a następnie zacznie wydawać sagę Wojen Mroku. Miłośnikom klasycznej fantasy drogi – niniejszym polecam.
Komentarze (2)
vanrad:
28 lip 2011 o 12:56.
Tak sobie czytam Rakietowe szlaki i jestem zachwycony. Tylu znakomitych autorów, o których nie miałem pojęcia wcześniej w jednym miejscu. Stąd moje pytanie – czy w serii klasyka sf Solaris pójdzie za ciosem i wyda np. jakiś większy zbiór opowiadań Sheckley’a, Tenna, Watsona, Swanwicka, czy choćby Złoty wiek Varley’a? I czy w kolejnych tomach Rakietowych… można liczyć na jakieś opowiadanie Ellisona albo Clarke’a? Bo domyślam się, że z Dickiem i Ballardem to raczej mission impossible. A Żwikiewicz choćby? Pozdrawiam!
Wojtek Sedeńko:
28 lip 2011 o 19:55.
Powoli ujawniamy zawartość kolejnych tomów. W każdym będzie coraz więcej opowiadań po raz pierwszy przekładanych na język polski. Antologia zbiera bardzo dobre opinie, jesteśmy też zadowoleni ze sprzedaży, więc jesteśmy zgodni, że trzeba rzecz kontynuować.