Zapowiedzi Rebisu

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 28 lipiec 2011

Bardzo ciekawie wyglądają w fantastycznej branży najbliższe zapowiedzi Domu Wydawniczego Rebis. Oprócz poniższych pięciu pozycji i książek skierowanych do młodszego czytelnika, Rebis zapowiada nową edycję opowieści o Conanie, Roberta E. Howarda. Ale o tym następnym razem. Na początek czwarty wolumen o Czarnej Kompanii, tym razem zawierający tomy 9 i 10.  Nie jest to już fantasy tej samej klasy, co pierwsza trylogia, niemniej Glen Cook ma niepowtarzalny styl, nieco chandlerowski, a galeria postaci, magów Czarnej Kompanii, jest niezwykle barwna. Człowiek z Wysokiego Zamku, trzeci tom serii dzieł Philipa K. Dicka to jedna z najwybitniejszych powieści SF wszech czasów, jednocześnie jedna z najlepszych historii alternatywnych, jakie kiedykolwiek napisano. Początek banalny, rzeczywistość, w której Ameryka podzielona jest między zwycięskich w IIwś Japończyków i Niemców, i na strefę zdemilitaryzowaną, w której niezwykłą popularnością cieszy się książka o alternatywnej historii, w której Państwa Osi wojnę przegrały. Finta w fincie, czytelnik coraz bardziej pogrąża się w dickowskim obieraniu rzeczywistości, aż sam zaczyna się rozglądać wokół siebie i zastanawiać, w jakim świecie żyje. Nie jestem zwolennikiem długich seriali i prozy Davida Webera, ale ma on tylu zwolenników w Polsce, że trzeba odnotować kolejny tom przygód dzielnej pani admirał Harrington. Bo to będzie przebój. Rebis zabiera się za wydawanie Raymonda E. Feista - dwoma książkami. Najpierw przypomni pierwszy tom trylogii Imperium, a następnie zacznie wydawać sagę Wojen Mroku. Miłośnikom klasycznej fantasy drogi - niniejszym polecam.

2 komentarze

vanrad:

28 lip 2011 o 12:56.

Tak sobie czytam Rakietowe szlaki i jestem zachwycony. Tylu znakomitych autorów, o których nie miałem pojęcia wcześniej w jednym miejscu. Stąd moje pytanie – czy w serii klasyka sf Solaris pójdzie za ciosem i wyda np. jakiś większy zbiór opowiadań Sheckley’a, Tenna, Watsona, Swanwicka, czy choćby Złoty wiek Varley’a? I czy w kolejnych tomach Rakietowych… można liczyć na jakieś opowiadanie Ellisona albo Clarke’a? Bo domyślam się, że z Dickiem i Ballardem to raczej mission impossible. A Żwikiewicz choćby? Pozdrawiam!

Wojtek Sedeńko:

28 lip 2011 o 19:55.

Powoli ujawniamy zawartość kolejnych tomów. W każdym będzie coraz więcej opowiadań po raz pierwszy przekładanych na język polski. Antologia zbiera bardzo dobre opinie, jesteśmy też zadowoleni ze sprzedaży, więc jesteśmy zgodni, że trzeba rzecz kontynuować.

Zostaw komentarz