Nagroda British SF

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: British SF, utworzono: 5 Luty 2011

Nagroda przyznawana przez brytyjskie Stowarzyszenie SF. Nagradzane są nie tylko utwory stricte brytyjskie, ale po prostu anglojęzyczne.

2012

POWIEŚĆ: The Islanders, Christopher Priest
OPOWIADANIE: “The Copenhagen Interpretation”, Paul Cornell
PRACA GRAFICZNA: okładka do  Ian Whates’s The Noise Revealed –  Dominic Harman
NONFICTION:  The SF Encyclopedia, 3rd Edition, pod red.  John Clute, Peter Nicholls, David Langford, Graham Sleight

2011

POWIEŚĆ: Ian McDonald The Dervish House (Dom Derwiszy, Mag)
OPOWIADANIE: „The Shipmaker”  Aliette de Bodard
PRACA GRAFICZNA:  Joey Hi-Fi, cover of Zoo City
NONFICTION:  „Blogging the Hugos: Declaine”, Paul Kincaid

2010

POWIEŚĆ: The City & the City, China Mieville (Miasto i Miasto, Zysk i S-ka)
OPOWIADANIE: „The Beloved Time of Their Lives”, Ian Watson & Roberto Quaglia
PRACA GRAFICZNA: Stephan Martiniere, Cover of Desolation Road (by Ian McDonald)
NONFICTION: „Mutant Popcorn” film column, Nick Lowe

2009

POWIEŚĆ:The Night Sessions, Ken MacLeod
OPOWIADANIE: „Exhalation”, Ted Chiang (Wydech, Solaris)
PRACA GRAFICZNA:Andy Bigwood, Cover of Subterfuge
NONFICTION: Rhetorics of Fantasy, Farah Mendlesohn

2008

POWIEŚĆ: Brasyl, Ian McDonald
OPOWIADANIE: „Lighting Out”, Ken MacLeod
PRACA GRAFICZNA:”Cracked World”, Andy Bigwood
BEST NOVEL OF 1958: Non-Stop, Brian W. Aldiss (Non stop, Solaris)

2007

POWIEŚĆ: End of the World Blues, Jon Courtenay Grimwood
OPOWIADANIE: „The Djinn’s Wife”, Ian McDonald (Małżonka dżina, Nowa Fantastyka)
PRACA GRAFICZNA:”Angelbot”, Fangorn

2006

POWIEŚĆ: Air, Geoff Ryman
OPOWIADANIE: „Magic for Beginners”, Kelly Link (Magia dla początkujących, Dolnośląskie)
PRACA GRAFICZNA: Pawel Lewandowski, Okładka Interzone #200
NONFICTION: Soundings, Gary K. Wolfe

2005

POWIEŚĆ: River of Gods, Ian McDonald (Rzeka bogów, Mag)
OPOWIADANIE: Mayflower II, Stephen Baxter
PRACA GRAFICZNA: Stephan Martiniere, Okładka Newton’s Wake (by Ken MacLeod)

2004

POWIEŚĆ: Felaheen: The Third Arabesk, Jon Courtenay Grimwood (Fellahowie, Trzecia Arabeska, Solaris)
OPOWIADANIE: The Wolves in the Walls, Neil Gaiman & Dave McKean (Wilki w ścianach, Mag)
PRACA GRAFICZNA: Colin Odell, Okładka The True Knowledge of Ken MacLeod (by Andrew M. Butler & Farah Mendlesohn, eds.)
NONFICTION: „Reading Science Fiction”, Farah Mendlesohn

2003

POWIEŚĆ: The Separation, Christopher Priest
OPOWIADANIE: Coraline, Neil Gaiman (Koralina, Mag)
PRACA GRAFICZNA: Dominic Harman, Okładka Interzone #179 May 2002
NONFICTION: „Introduction”, David Langford

2002

POWIEŚĆ: Chasm City, Alastair Reynolds (
OPOWIADANIE: „The Children of Winter”, Eric Brown
PRACA GRAFICZNA: Colin Odell, Okładka Omegatropic (by Stephen Baxter)
NONFICTION: Omegatropic, Stephen Baxter

2001

POWIEŚĆ: Ash: A Secret History, Mary Gentle (Utracona historia, Zysk i S-ka)
OPOWIADANIE: „The Suspect Genome”, Peter F. Hamilton
PRACA GRAFICZNA: Dominic Harman, Okładka Interzone #157 Jul 2000

2000

POWIEŚĆ: The Sky Road, Ken MacLeod
OPOWIADANIE: „Hunting the Slarque”, Eric Brown
PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Darwinia (by Robert Charles Wilson)

1999

POWIEŚĆ: The Extremes, Christopher Priest
OPOWIADANIE: „La Cenerentola”, Gwyneth Jones
PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Interzone #138 Dec 1998

1998

POWIEŚĆ: The Sparrow, Mary Doria Russell (Wróbel, Zysk i S-ka)
OPOWIADANIE: „War Birds”, Stephen Baxter
PRACA GRAFICZNA: SMS, Okładka Interzone #116 Feb 1997

1997

POWIEŚĆ: Excession, Iain M. Banks
OPOWIADANIE: „A Crab Must Try”, Barrington J. Bayley
ORIGINAL PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Ancient Shores (by Jack McDevitt)

1996

POWIEŚĆ: The Time Ships, Stephen Baxter (Statki czasu, Zysk i S-ka)
OPOWIADANIE: „The Hunger and Ecstasy of Vampires”, Brian Stableford
PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Seasons of Plenty (by Colin Greenland)

1995

POWIEŚĆ: Feersum Endjinn, Iain M. Banks
OPOWIADANIE: „The Double Felix”, Paul Di Filippo
PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Interzone #79 Jan 1994

1994

POWIEŚĆ: Aztec Century, Christopher Evans
OPOWIADANIE: „The Ragthorn”, Robert Holdstock & Garry Kilworth
PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Red Dust (by Paul J. McAuley)
NAGRODA SPECJALNA: The Encyclopedia of Science Fiction, John Clute & Peter Nicholls,

1993

POWIEŚĆ: Red Mars, Kim Stanley Robinson (Czerwony Mars, Prószyński i S-ka)
OPOWIADANIE: „Innocents”, Ian McDonald
PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Hearts, Hands and Voices (by Ian McDonald)

1992

POWIEŚĆ: The Fall of Hyperion, Dan Simmons (Upadek Hyperiona, Mag)
OPOWIADANIE: „Bad Timing”, Molly Brown
PRZEDSTAWIENIE DRAMATYCZNE: Terminator 2: Judgement Day
PRACA GRAFICZNA: Mark Harrison, Okładka Interzone #48 Jun 1991

1991

POWIEŚĆ: Take Back Plenty, Colin Greenland
OPOWIADANIE: „The Original Dr. Shade”, Kim Newman
PRZEDSTAWIENIE DRAMATYCZNE: Twin Peaks
PRACA GRAFICZNA: Ian Miller, Okładka The Difference Engine (by William Gibson & Bruce Sterling)

1990

POWIEŚĆ: Pyramids, Terry Pratchett (Piramidy, Prószyński i S-ka)
OPOWIADANIE: „In Translation”, Lisa Tuttle
PRZEDSTAWIENIE DRAMATYCZNE: Red Dwarf
PRACA GRAFICZNA: Jim Burns, Okładka Other Edens III (by Christopher Evans & Robert Holdstock,

1989

POWIEŚĆ: Lavondyss, Robert Holdstock (Lavondyss, Zysk i S-ka)
OPOWIADANIE: „Dark Night in Toyland”, Bob Shaw
MEDIA: Who Framed Roger Rabbit GRAFIK: Alan Lee

1988

POWIEŚĆ: Gráinne, Keith Roberts
OPOWIADANIE: „Love Sickness”, Geoff Ryman
PRZEDSTAWIENIE DRAMATYCZNE: Star Cops
GRAFIK: 1987 Worldcon Program Book, Jim Burns

1987

POWIEŚĆ: The Ragged Astronauts, Bob Shaw ( Kosmiczna przeprowadzka, Amber)
OPOWIADANIE: „Kaeti and the Hangman”, Keith Roberts
MEDIA: Aliens
PRACA GRAFICZNA: „The Clocktower Girl”, Keith Roberts

1986

POWIEŚĆ: Helliconia Winter, Brian W. Aldiss (Zima Helikonii, Solaris)
OPOWIADANIE: „Cube Root”, David Langford
MEDIA: Brazil
GRAFIK: Jim Burns

1985

POWIEŚĆ: Mythago Wood, Robert Holdstock (Las ożywionego mitu, Zysk i S-ka)
OPOWIADANIE: „The Unconquered Country”, Geoff Ryman
MEDIA: The Company of Wolves
GRAFIK: Jim Burns

1984

POWIEŚĆ: Tik-Tok, John Sladek
OPOWIADANIE: „After Images”, Edwards Malcolm
MEDIA: Android (for Orion/Warner)
GRAFIK: Bruce Pennington

1983

POWIEŚĆ: Helliconia Spring, Brian W. Aldiss (Wiosna Helikonii, Solaris)
OPOWIADANIE: „Kitemaster”, Keith Roberts
MEDIA: Blade Runner
GRAFIK: Tim White

1982

POWIEŚĆ: The Shadow of the Torturer, Gene Wolfe (Cień kata, Książnica)
OPOWIADANIE: „Mythago Wood”, Robert Holdstock
MEDIA: Time Bandits
GRAFIK: Bruce Pennington

1981

POWIEŚĆ: Timescape, Gregory Benford
OPOWIADANIE: „The Brave Little Toaster”, Thomas M. Disch
MEDIA: „The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”
GRAFIK: Peter Jones

1980

POWIEŚĆ: The Unlimited Dream Company, J. G. Ballard
OPOWIADANIE: „Palely Loitering”, Christopher Priest
MEDIA: „The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”
GRAFIK: Jim Burns

1979

POWIEŚĆ: A Scanner Darkly, Philip K. Dick (Przez ciemne zwierciadło, Rebis)
ZBIÓR OPOWIADAŃ: Deathbird Stories, Harlan Ellison (Ptak śmierci, Solaris)
MEDIA: „The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”

1978

POWIEŚĆ: The Jonah Kit, Ian Watson

1977

POWIEŚĆ: Brontomek!, Michael Coney
NAGRODA SPECJALNA: A Pictorial History of Science Fiction, David A. Kyle

1976

POWIEŚĆ: Orbitsville, Bob Shaw

1975

Inverted World, Christopher Priest

1974

POWIEŚĆ: Rendezvous with Rama, Arthur C. Clarke (Spotkanie z Ramą, Amber)
NAGRODA SPECJALNA: Billion Year Spree, Brian W. Aldiss

1972

POWIEŚĆ: The Moment of Eclipse, Brian Aldiss

1971

POWIEŚĆ: The Jagged Orbit, John Brunner

1970

POWIEŚĆ: Stand on Zanzibar, John Brunner

Zostaw komentarz