Nowości od IX

Coraz więcej w Polsce małych, niszowych wydawców, skupiających wokół siebie grono wyrobionych odbiorców i do nich kierujących całą produkcję. Sam robię coś podobnego, więc i kibicuję podobnym furiatom i hobbystom.

Oto oferta Wydawnictwa IX. Już o nich pisałem z racji wydania Lyttona, Lovecrafta czy Bławatskiej. Niszowe, niskonakładowe książki, zwykle niedostrzegane przez czytelników. A niejednokrotnie miały wpływ na kształtowanie naszych ulubionych gatunków literackich: sf, horror, grozę. No to w skrócie, na co warto zwrócić uwagę.

Tym razem proponuję zwrócić uwagę na dwa tomy przygód Waltera Goodwina w „Księżycowej studni” i „Stalowym monstrum” Abrahama Merritta – stara, ale jara fantastyka przygodowa.

ksiezycowa_studniastalowe_monstrum

 

 

 

 

 

 

 

Miłośnicy grozy ucieszą się z książek Roberta Aickmana. Nieżyjący już angielski klasyk, laureat m.in. World Fantasy Award, fascynował i inspirował wielu pisarzy, na przykład Neila Gaimana. Dwie książki od IX, „Ukryty pokój” i „W głębi lasu” z pewnością wam się spodobają.

w_glebi_lasu ukryty_pokoj

 

 

 

 

 

 

 

A młodopolski Tadeusz Miciński? I jego problemat lucyferyczny i książki trudne do zaszufladkowania. Znać trzeba. „Mené-Mené-Thekel-Upharisim” i „Dęby czarnobylskie”. Nie tylko dla polonistów.

mene-thekel deby_czarnobylskie

 

 

 

 

 

 

 

I na koniec zbiór Wojciecha Guni „Powrót”, autora rzadko u nas pisanej weird fiction, nostalgicznej, ładnej językowo prozy o sprawach ostatecznych.

powrot

2 odpowiedzi na „Nowości od IX”

  1. Awatar Grzegorz
    Grzegorz

    Będąc w temacie Guni chciałbym zapytać czy w ofercie księgarni będzie też jego najnowsza książka „Dom wszystkich snów”, która ma się ukazać w maju?

  2. Awatar Wojtek Sedeńko

    Tak, staramy się mieć wszystko z fantastyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *