Z głową w kanikułach

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 19 maj 2023

Tytuł może sugerować, że w wakacje będziemy w wydawnictwie zbijać bąki. Nic podobnego. Przerwa wakacyjna u nas w ostatni tydzień sierpnia i pierwszy września. A wakacje mamy zamiar ostro przepracować. Ostatnie miesiące wydajemy prawie same twarde oprawy, jeszcze w czerwcu tak będzie, bo aż pięć hardcoverów się ukaże. O nich będę szerzej pisał wkrótce, do druku idą w przyszłym tygodniu, z planem ukazania się ok połowy czerwca, na tydzień przed festiwalem fantastyki w Waplewie. Wracamy do oprawy broszurowej i naszych głównych serii - Klasyki radzieckiej sf i Klasyki amerykańskiej sf. Z tej pierwszej w lipcu ukaże się zbiór dwóch mikropowieści Lwa Mogilewa "Cybernetycznie ludzie". To wznowienie po latach zbioru "Człowiek ze stali". Z radzieckiej klasyki w przekładzie jest powieść Tupicyna "Tormado", drugi zbiór opowiadań Sewera Gansowskiego i kontynuacja "Gwiezdnego mostu" Jewgienija Gulakowskiego, którym to tomem zakończymy prezentację tego zasłużonego autora (łącznie książek). Mogilew już w ostatniej korekcie. W amerykańskiej klasyce czas na Leigh Brackett i trylogię Skaith: Ruda Gwiazda, Ogary Północy i Rozbójnicy Skaith. Dwa tomy są już w korekcie, przekład trzeciego w lipcu - więc będą się ukazywały kolejno w VII, VIII i IX. W sierpniu oczywiście SFinks 73. W przekładzie cały cykl księżycowy Burroughsa - będzie na pewno jesienią. Do tego Watson, coś z narodzin SF, powinienem się uporać z antologią "Epidemia", i dwoma tomami historii pulp magazines - na początek "Galaxy" i "Imagination". Niezłe tempo, tak sobie myślę. Cybernetyczni ludzie Skaith20_OgaryPolnocy Skaith30_RozbojnicySkaith Skaith10

7 komentarzy

wst11:

20 maj 2023 o 9:14.

To jest to na co czekam z niecirpliwoscia 🙂 wyglada na to ze w najblizszym czasie zostaniemy bardzo rozpieszczeni pod tym wzgledem 🙂 super

A co z Ziemią Sannikowa? 🙂

marcin:

20 maj 2023 o 10:52.

Po okładkach sądząc, Brackett to będzie fantasy, nie s-f ?

Wojtek Sedeńko:

20 maj 2023 o 11:39.

Kosmiczne westerny. Planeta przy gasnącym słońcu. Unia Galaktyczna wysyła dyplomatów i statki, które oferują przeniesienie ludzi na inne światy. Ale na samej Krzywdzie społeczeństwo zdegenerowane do poziomu średniowiecza. Telepatia, zmutowane i genetycznie konstruowane stwory, miecze i statki kosmiczne. Słowem wszystko to, co znamy z Gwiezdnych wojen.
Nie fantasy.

Jaro:

20 maj 2023 o 11:48.

trylogię Skaith biorę w ciemno, pewnie sobie kupię wszystkie we wrześniu. Było też kilka krótszych nowel o Starku, takich po 120 stron, które ukazywały się w magazynach Planet Stories i Planets of Adventure. Może jakiś omnibusik kiedyś? Co do ERB to cierpliwe poczekam na całą serię. Panie Wojtku, proszę mieć na uwadze, że autor wydał jeszcze takie nowele jak Savage Pellucidar i Wizard of Venus , kończące oba cykle a także dwie nowele 12 i 13 część cyklu Barsoom (Giganci Marsa i Szkieletorzy z Jupitera).

Wojtek Sedeńko:

20 maj 2023 o 12:04.

Zdaję sobie sprawę 🙂 Sam tworzyłem stronę na encyklopedii fantastyki. Ale ci Szkieletorzy są…
Brackett z Erikiem Starkiem jest na moim celowniku, w katalogu są zapowiedzi. Skaith wyskoczyło dodatkowo i nie ma w katalogu.
Tak to już bywa.

konrado:

21 maj 2023 o 9:46.

Dzień dobry.
Jakieś minimalne szanse na kolejne tomy Skylarka?

Wojtek Sedeńko:

21 maj 2023 o 15:31.

Nie w najbliższej przyszłości.

Zostaw komentarz