700, 701, 702, 703

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 27 kwiecień 2023

Nie wiem, której pozycji przypadnie "700", ale do drukarni trafiły wydane przeze mnie  tytuły fantastyczne numer 700, 701, 702, 703. Mam przyjaciela, który robi różne statystyki, buduje bazy danych, i taką właśnie mi informację przekazał. Licząc po ISBNach i wliczając SFinksy z ich ISSN. Pierwszym tytułem, jaki wydałem oficjalnie (nie liczę fanzinów czy tzw. jednodniówek) była powieść Grzegorza Drukarczyka "Zabijcie Odkupiciela" w 1992 roku. Nie wiem, czy dociągnę tysiąca wydanych książek, bo przy zachowaniu obecnej średniej rocznej, potrzebuję na to ośmiu lat. A emerytura przecież  tuż za rogiem. No i nie o wyścig przecież chodzi, a o fajne książki  🙂 7001

7 komentarzy

Wues:

27 kwi 2023 o 10:20.

„Zabijcie Odkupiciela” – miałem, czytałem, niestety gdzieś zapodziałem (zaginęła podczas przeprowadzek albo ktoś pożyczył na wieczne nieoddanie 😉 ). Szkoda, bo byłby teraz biały kruczek. Nie wiedziałem też, że to pierwsza wydana przez Ciebie książka.

mm:

27 kwi 2023 o 14:16.

Życzymy, Panie Wojtku, aby dociągnął Pan przynajmniej do 2000 tytułów. Oferta Stalkera (wcześniej Verbum, Solaris) jest, moim zdaniem, bardzo zróżnicowana tematycznie ale nadal celnie trafiająca w gust czytelników-dinozaurów (niestety – gatunku powoli już wymierającego).

Hebius:

28 kwi 2023 o 0:53.

Zabijcie Odkupiciela – świetny tytuł, ale słabo wydany. Pamiętam, że pierwszy egzemplarz rozsypał mi się po tym, jak brat go zaczął czytać i musiałem kupić drugi. Teraz książki wydawnictwa są trwalsze 🙂

Wojtek Sedeńko:

28 kwi 2023 o 6:24.

Tak było 🙂 Klejenie było fatalne.

Maciek:

30 kwi 2023 o 15:31.

Gratulacje. Robi Pan kawał świetnej roboty. Życzę dużo motywacji, siły, energii. Powodzenia!

wst11:

2 maj 2023 o 9:22.

poza tematem to czy ruszy jakos niedługo przedsprzedaż wojny cieni tom 2?
chciałbym zamowic na jedna wysyłkę razem z cieniami hatta 🙂

a w temacie, gratuluje super wyniku oby jak najwiecej 🙂
ja zaliczam się do tych osob co dopiero niedawno odkryło wydawnictwo ale wsiąkłem całkowicie 🙂
Zaczeło się niepozornie od zauważenia gdzieś polecajki z radziecka klasyka sf, zainteresowałem się zamowilem kilka pozycji, przyczytałem i skonczyło się na tym ze teraz posiadam całą radziecką, amerykanska, złoty wiek i wiekszosc serii ciekawej fantastyki, poluje tez z drugiej reki na niektore starsze ksiazki z wydawnictwa solaris oraz z niecierpliwoscia czekam na kolejne zapowiedzi i premiery.
Żałuje tylko że zauwazyłem tak późno bo wiele ksiazek juz mnie omineło, czy to Galaktyka Gutenberga czy choćby wiele ksiazek wydanych przez solaris.
Tak czy tak kazda wydana przez pana ksiazka to przygoda. 🙂
Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam

Wojtek Sedeńko:

2 maj 2023 o 9:30.

Wojny cieni 2 przedsprzedaż od 1 czerwca, premiera ok 15.

Ja ciągle spotykam się z zaskoczeniem, że istnieje księgarnia i wydawnictwo z klasyką i to w tak szerokim asortymencie i bogactwem tytułów. Zazwyczaj kończy się to pierwszymi dużymi zakupami, a potem już regularnością na esefie. Wciąż wierzę, że jest jeszcze mnóstwo czytelników, którzy do nas nie dotarli.
Testowaliśmy różne hasła w wyszukiwarkach, ogólne typu klasyka sf, radziecka sf wyrzuca tytuły, które wydałem jako Solaris, Stalker Books, ale w dziesiątce są rózne portale fantastyczne. One naprowadzą na tytuły. Poszukiwanie tytułów, autorów, skieruje do nas. Może nie bezpośrednio na esef, ale na nasze tytuły na allegro, które jest najmocniej pozycjonowane i ma miliony odsłon dziennie.
Trzeba być cierpliwym 🙂
Duzo dają papierowe katalogi, wiem, że krążą po czytelnikach, są przekazywane, czasem leżą w antykwariatach.

Zostaw komentarz