Co w seriach z Klasyką

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 20 luty 2023

Jak zapewne uważny czytelnik bloga zauważył - najbliższe miesiące to książki głównie z polską fantastyką, w seriach Ciekawa... i Antologie, a więc w twardej szytej oprawie oraz w Krytycy o fantastyce. Serie broszurowe, Klasyka amerykańskiej sf i Klasyka radzieckiej sf rozwiną się pięknie w wakacje i na jesieni. W tej chwili mam już na biurku 2 maszynopisy, w kwietniu i maju dojdą kolejne. Pewne są na wakacje tomy: Leigh Brackett - dwa tomy z cyklu marsjańskiego, z Johnem Starkiem jako bohaterem, wchodzące do wewnętrznej trylogii cyklu: Księgi Krzywd. To powieści: Ruda Gwiazda i Psy gończe Skaith. Trzeci tom już pewnie w 2024. Cykl jest zapowiedziany w katalogu jako John Stark, ale do niego wejdą długie opowiadania, z których znacie tylko jedno - "Czarną amazonkę z Marsa". Sewer Gansowski - zbiór nowel i opowiadań pt. Ucieczka. LB2 L1-3 LB1

5 komentarzy

Czytelnik:

22 lut 2023 o 19:48.

Bardzo interesujące, jestem świezo po kolejnej lekturze „Rakietowych szlaków” i pojawia się takie pytanie – jakie czasopisma poświęcone nauce Pan poleca?
Póki co jedynym sensownym wyborem wydaje się „Świat Nauki” oraz „Wiedza i życie”.
A co by Pan rekomendował by poszerzać swoje horyzonty zdarzeń?

Wojtek Sedeńko:

23 lut 2023 o 9:16.

Czasopism naukowych czytam mało, z bardzo prozaicznych przyczyn – nie chcę rocznych prenumerat, nie wszystko mnie ciekawi. A do najbliższego salonu mam kilka km, bywam w nich niezwykle rzadko. W empiku nie byłem, odkąd sięgam pamięcią.
Polegam na internecie.
Kupuję wybrane książki od Prószyńskiego, od Copernicus Center Press lub kiedy wpadnie mi coś w oko w hurcie, ostatnio sporo z antropologii.
Polecają też przyjaciele, wtedy czasem się skuszę.

Jaro:

23 lut 2023 o 22:51.

cię choroba… no proszę, a właśnie tydzień temu o tej serii na swoim fb pisałem,,, 🙂 Jasnowidzę czy jak? Ale cieszę się bo na pewno Starka kupię, no i nie mogę doczekać się pierwszego tomu wydawnictw pulpowych.

Maciek:

8 kwi 2023 o 14:21.

Do jakiego gatunku/podgatunku literackiego możemy zaliczyć ów cykl marsjański?

Wojtek Sedeńko:

9 kwi 2023 o 15:20.

Amerykańscy historycy sf nazywają go opowieści planetarne – planet stories. Tu znajdują się powieści Leigh Brackett, ale też – np. Odyseja Greena, Farmera.

Zostaw komentarz