Co w seriach z Klasyką
Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 20 luty 2023
Jak zapewne uważny czytelnik bloga zauważył – najbliższe miesiące to książki głównie z polską fantastyką, w seriach Ciekawa… i Antologie, a więc w twardej szytej oprawie oraz w Krytycy o fantastyce.
Serie broszurowe, Klasyka amerykańskiej sf i Klasyka radzieckiej sf rozwiną się pięknie w wakacje i na jesieni. W tej chwili mam już na biurku 2 maszynopisy, w kwietniu i maju dojdą kolejne.
Pewne są na wakacje tomy:
Leigh Brackett – dwa tomy z cyklu marsjańskiego, z Johnem Starkiem jako bohaterem, wchodzące do wewnętrznej trylogii cyklu: Księgi Krzywd. To powieści: Ruda Gwiazda i Psy gończe Skaith. Trzeci tom już pewnie w 2024. Cykl jest zapowiedziany w katalogu jako John Stark, ale do niego wejdą długie opowiadania, z których znacie tylko jedno – „Czarną amazonkę z Marsa”.
Sewer Gansowski – zbiór nowel i opowiadań pt. Ucieczka.
Komentarze (3)
Czytelnik:
22 lut 2023 o 19:48.
Bardzo interesujące, jestem świezo po kolejnej lekturze „Rakietowych szlaków” i pojawia się takie pytanie – jakie czasopisma poświęcone nauce Pan poleca?
Póki co jedynym sensownym wyborem wydaje się „Świat Nauki” oraz „Wiedza i życie”.
A co by Pan rekomendował by poszerzać swoje horyzonty zdarzeń?
Wojtek Sedeńko:
23 lut 2023 o 9:16.
Czasopism naukowych czytam mało, z bardzo prozaicznych przyczyn – nie chcę rocznych prenumerat, nie wszystko mnie ciekawi. A do najbliższego salonu mam kilka km, bywam w nich niezwykle rzadko. W empiku nie byłem, odkąd sięgam pamięcią.
Polegam na internecie.
Kupuję wybrane książki od Prószyńskiego, od Copernicus Center Press lub kiedy wpadnie mi coś w oko w hurcie, ostatnio sporo z antropologii.
Polecają też przyjaciele, wtedy czasem się skuszę.
Jaro:
23 lut 2023 o 22:51.
cię choroba… no proszę, a właśnie tydzień temu o tej serii na swoim fb pisałem,,, 🙂 Jasnowidzę czy jak? Ale cieszę się bo na pewno Starka kupię, no i nie mogę doczekać się pierwszego tomu wydawnictw pulpowych.