Esef na konwentach w I półroczu.

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 15 luty 2023

Musiałem zrobić korektę wyjazdową na to półrocze. Wyjazdy są coraz bardziej skomplikowane logistycznie, a koszty wynajmu stoisk rosną drastycznie, więc po przeanalizowaniu ofert nie będzie nas na wielu konwentach w tym roku. Z jednej strony szkoda, bo rozmowy i spotkania są elementem dodanym, z drugiej, trochę odpocznę. Nie będę na Pyrkonie - któryś raz z rzędu, ale impreza jest za blisko festiwalu mojego, by móc to zorganizować i nie okupić zawałem czy innym udarem z przemęczenia. wW zamian będziemy na Poznańskich Targach Książki w dniach 10-12 marca, oczywiście na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Nie będziemy też na Warszawskich Targach Fantastyki w kwietniu. Tutaj zadecydowała ekonomia - stoisko jest obecnie zbyt drogie, by móc zamknąć się jakimś plusem finansowym. Trudno harować i jeszcze dopłacać do interesu, podjąłem decyzję o rezygnacji. Szkoda, nie spotkamy się tam, ale przecież są inne konwenty. 22-25 czerwca to festiwal w Waplewie - tu zawsze księgarnia jest pełną siłą i dobrze zaopatrzona. Zapraszam bardzo serdecznie - bo i program literacki jest wyjątkowy. Nie zabraknie na festiwalu premier książkowych, podpartych możliwością spotkania się z autorami. Co do II połowy roku, to zapewne tylko Lublin, ale jeszcze nie wiem na pewno. Wrzesień jest nasycony konwentami, ale z kolei my planujemy wtedy przerwę urlopową, więc jeszcze zobaczymy, jak to wygląda.

5 komentarzy

Sebek:

17 lut 2023 o 13:32.

Z tymi cenami za stoisko, to wynajmujący powariowali. Słyszałem ze np na festiwalu książek historycznych, to spora cześć wydawców tez będzie rezygnować.

Wojtek Sedeńko:

17 lut 2023 o 14:21.

Na festiwalach (targach) rzekomo fantastycznych jest coraz mniej fantastyki. Mydło i powidło. Wystawców jest lista rezerwowa, więc podnosząc ceny organizatorzy jeszcze przez sezon, dwa tego nie odczują. W miejsce rezygnujących z wystawiania wydawców książek, wstawią poduszki, kołdry, stroje, pikaczu itp. Gdy ci zrezygnują, po przeliczeniu strat, wstawią następnych, a potem zostaną tylko sprzedawcy hot dogów. Uczestnicy tych spędów też będą powoli rezygnować, bo za wejściówkę nie dostaną tego, czego oczekują. Koło się zamknie.
Podstawową zasadą handlu jest zarób i daj zarobić innym. Ale my wciąż w erze pastuchów jesteśmy – doić, doić i doić.
Ale nie mam z tym problemu, tu pojadę, tam nie, a może za rok dwa w ogóle przestanę…

_TerminuS_:

26 lut 2023 o 0:41.

Patrzę w katalog wystawców na Poznańskich Targach Książki (10-12.03.2023) i… kogo mam szukać? Który kryptonim wystawcy, to Wy?

Wojtek Sedeńko:

26 lut 2023 o 17:19.

Pawilon 7 stoisko 58 Bookradio, wspólne dla 3 wydawców. Obok sceny.

_TerminuS_:

27 lut 2023 o 0:57.

Dzięki za namiar.

Zostaw komentarz