Bardzo atrakcyjne pozycje w antykwariacie na Esefie

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 7 luty 2023

Wiele lat temu, jeszcze w Verbum2, sprowadzałem do księgarni albumy malarstwa największych artystów w światku SF i fantasy. Albumy wydawała brytyjska firma Paper Tiger Books, specjalizująca się w książkach o sztuce współczesnej. Działała od lat 70. do początku XXI wieku. A teraz jeden z naszych klientów, postanowił pozbyć się części tych albumów za naszym pośrednictwem, aby trafiły znowu do miłośników fantastyki. Czyli mamy ponowną sprzedaż, POJEDYNCZYCH sztuk albumów, takich artystów jak: Jim Burns, Tim White, Mark Harrison, Rodney Mathhews, Bruce Pennington, Patrick Woodruffe i in. Niektóre ze wstępem luminarzy światowej sf, jak Harlan Ellison.

9781850281344-es-300 9781850280118-uk-300 51BXYRWM80L 41J8K1HXVTL

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceny nie są niskie, pomiędzy 120-250 zł, ale na Amazonie chodzą po 50 funtów, 200 euro, więc okazja jest.

Dodatkowo, do antyku trafiły pojedyncze sztuki polskich periodyków fantastycznych, które startowały z chęci bycia konkurencją dla „Nowej Fantastyki”, ale poległy. Znajdowało się w niej jednak sporo dobrej sf i fantasy, są też zapisem dokonań naszych wydawców. To takie tytuły jak Hyperion, Portal, Talizman, Łowca wyobraźni, Kruk, Fantom, Złoty Smok.

image image

Zarówno czasopisma jak albumy są naprawdę unikalne. Znać po nich, że były używane, czytane, ale stan jest naprawdę dobry. Inaczej nie przyjęlibyśmy do antykwariatu.

Zapraszam: https://esef.com.pl/pl/c/Antykwariat/50

 

Komentarze (3)

marcin:

11 lut 2023 o 10:50.

Panie Wojtku, jestem w trakcie lektury nowego Sfinksa. Drobna uwaga do Pana tekstu o komiksach: nowa edycja „Kajka i Kokosza” ma liczyć docelowo 6 tomów; do tej pory wyszło pięć, pewnie w tym roku dojdzie ostatni. Ponadto „Kajtek i Koko w kosmosie” w odświeżonej formule został wydany w 7 tomach całkiem niedawno i ciągle jest dostępny w sprzedaży. Pozdrawiam, Marcin.

Wojtek Sedeńko:

12 lut 2023 o 14:26.

Tak, widzę tę edycję w ofercie Egmontu. Ale ja bym chętnie widział wznowienie wydania zbiorczego, czarno-białego. Już kilka lat go nie widziałem. Kajko, tak, faktycznie 6 tomów ma być.

marcin:

12 lut 2023 o 20:36.

Rzeczywiście mam wrażenie że bez kolorowania na siłę i w jednym tomie wyszłoby to lepiej. Cóż, ma Pan dobry temat do rozmowy z Tomaszem Kołodziejczakiem 🙂 Niech zrobią takie wydanie kolekcjonerskie.

Zostaw komentarz