Poprawione ebooki / katalog / nowości

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 10 listopad 2022

Do katalogu ebooków trafiły poprawione ebooki tomów 1-4 Złotego Wieku SF, a także trylogia Kudłaczy Pipera. Katalog papierowy będzie rozsyłany od poniedziałku dopiero, wstrzymaliśmy wysyłkę dla osób, które ten katalog zaznaczyły w komentarzach. Oczywiście będzie rozsyłany w każdej przesyłce, także allegrowej - mnie samemu zależy na tym, bo to dobra reklama firmy, pełna informacja o tym, co mamy. Opóźniła się dostawa, bo szukałem możliwie najtańszego - a to 64 strony koloru na kredzie - druku cyfrowego. Robię tego 3000 egz, co wystarcza na pół roku, ew. 8 miesięcy. Ale drukarnie przy dzisiejszych cenach papieru podawały ceny rzędu 5-8 zł za egz. To duża kwota. Szukałem papieru tańszego, poprosiłem naszą drukarnię by sprawdziła swoje zasoby papieru starego (zwykle zostają jakieś resztki do zamówionych określonych tytułów) i tak się udało zejść do 2,5 za egz.  Druk poszedł na różnych resztkach, ale na dobrym papierze, w cenach sprzed pół roku. SFinks 70 będzie razem ze Skylarkami i Lensmanami 18 listopada. Mógłby się ukazać 15, ale książki będą gotowe 3 dni później, poprosiłem o wspólną wysyłkę. Na grudzień chyba tylko Złoty Wiek amerykańskiej SF. Tomy wychodzą potężne, będzie piękny prezent podchoinkowy. Tołstoja nie zdążę, ten rachityczny przekład wymaga sporej pracy redaktorskiej. Ale może wyrobimy się z Bułyczowem i jego Pasierbicą epoki. Zaraz o tym więcej.Kudłacze_(trylogia)_epub Zloty_Wiek_SF_tom_1_epub

4 komentarze

Obywatel Adhoc:

10 lis 2022 o 22:13.

Panie Wojtku, w temacie złotego wieku mam pytanie.
Czy można zamieścić informację:
– które opowiadania to pierwsze wydania,
– gdzie były polskie pierwodruki innych opowiadań wchodzących w skład tomu /-ów
Wartałoby to wiedzieć, wszak każdy tom to 90pln. Nie mało.

ws195:

12 lis 2022 o 11:50.

a bedzie moze jakaś promocja w przedsprzedaży na złoty wiek? moze jakas zniszka przy zakupie obu?

I najważniejsze pytanie czy duzo bedzie sie w nich pokrywać opowiadań w z antologi złoty wiek i klasyków amerykanskich?
Posiadam całe obie antologie i jestem ciekaw 🙂

Wojtek Sedeńko:

13 lis 2022 o 9:17.

Objętości wychodzą nam poniżej 800 stron, więc teraz czekamy na wycenę drukarni, a antologie robimy na papierze z wyższej półki. Cena nie wzrośnie, a może się zmniejszyć.
W dodatku, w nadchodzącym tygodniu uruchomię przedpsrzedaż, gdzie będzie można jeszcze parę złotych zyskać. Promocja będzie trwała około 14 dni.
Za kilka dni będzie na kartach produktu umieszczony dokładny spis opowiadań.
Oczywiście, nie będzie wielu nowinek, to księgi dla kolekcjonerów, prezentowe lub dla tych, co chcieliby poznać klasykę i – na co liczę, złapią bakcyla.

ws195:

13 lis 2022 o 10:23.

Zakupić zakupie bo kusi tak jak Pan mówi potężne wydanie zbiorcze świetne twarde okładki będzie pięknie się prezentować ale jak rozumiem dla posiadacza całych antologii nie będzie wiele nowości, przynajmniej odświeżę sobie niektóre

Zostaw komentarz