Nowy katalog wydawnictwa

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 17 październik 2022

katalog-22-25_okladkaKończymy pracę nad nowym katalogiem, znajdą się w nim książki z planem wydawniczym do 2025 roku, a więc na najbliższe trzy lata. A także pełna nasza obecna oferta. W sumie grubo ponad 300 pozycji. Bardzo dużo nowości, ale i wylatują też niektórzy autorzy, a którymi nie odnowiliśmy umów, albo przestało być to opłacalne.

Zostało nam opracowanie kilku projektów okładek i będziemy mogli dać rzecz do drukarni. Objętość 64 strony, w kolorze.

Wiadomo, nie będzie to absolutnie kompletny katalog, bo trwają rozmowy nad zakupem pewnych książek, pomysłów wciąż mam mnóstwo, czytelnicy też zwracają uwagę na niektóre tytuły – więc już w przyszłym roku pojawią się niespodzianki – wtedy znajdą się w kolejnej wersji katalogu.

Katalog tradycyjnie będzie dodawany bezpłatnie do paczek z zamówionymi książkami w księgarni esef. Nie, nie będzie ebooka i wersji elektronicznej 🙂

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to będzie gotowy do końca października.

Komentarze (32)

ws195:

17 paź 2022 o 12:35.

super! juz nie moge sie doczekać co mnie zaskoczy w zapowiedziach ale pewnie tez czego brak zasmuci 😀 nie można mieć wszystkiego 🙂

tak z ciekawości, sytuacja Ukraina – Rosja ma jakiś wpływ na wydawanie klasyków radzieckiej fantastyki? będzie mniej książek czy nie ma to wpływu? 🙂

Wojtek Sedeńko:

17 paź 2022 o 13:04.

Będzie trochę niespodzianek, zwłaszcza w antologiach, które – nigdy nie ukrywałem – są fascynujące dla mnie.

Rosjan iluś odpadnie, klasyka wcześniej załatwiona się ukaże plus to, co w domenie – Grin, Bielajew. W przekładzie znakomity i bardzo gruby tom Gansowskiego, będzie też kilka absolutnie nowych dla nas autorów – a tam uznawanych za klasyków.

Pablo:

17 paź 2022 o 13:20.

Super! Proszę dać znać na blogu albo księgarni jak już będzie dostępny bo sam właśnie czekam z zamówieniem żeby się załapać na nowy katalog 🙂

Jaro:

17 paź 2022 o 15:34.

Oby nie wypadali za bardzo amerykańscy autorzy klasyczni… Przeciwnie, oby było ich więcej 🙂

ws195:

17 paź 2022 o 15:37.

A co z Bułyczowem i kontynuacją Rzeki Chronos? 🙂

ciekawy:

17 paź 2022 o 19:08.

Podpinam się pod pytanie o Bułyczowa 🙂

Paweł.M:

18 paź 2022 o 0:37.

Ooo, a co z Bułyczowem i „Ostatnią wojną”, która miała wyjść w ubiegłym roku?

Wojtek Sedeńko:

18 paź 2022 o 6:05.

Ma razie usunąłem KB z katalogu, poza Przełęczą i krytyczną Pasierbicą…
Negocjuję, ale wychodzi, że za przedłużenie umów musiałbym zapłacić jak za ich otwarcie, więc nie opłaca się, bo te książki już trafiły do kogo trzeba i sprzedaż jest minimalna. Poza Przełęczą, którą jest cały czas zainteresowanie. Czasem trzeba odczekać parę lat.

konrado:

18 paź 2022 o 10:17.

Panie Wojtku – czy rozważał Pan wznowienie Wołkowa „Wenus gwiazda zaranna”?
O wydaniu kontynuacji (nieprzetłumaczonej u nas) nawet boję się wspomnieć…

Asx76:

18 paź 2022 o 10:17.

Panie Wojtku, czy jakimś cudem są szanse na więcej Chajeckiej?

Wojtek Sedeńko:

18 paź 2022 o 10:50.

Kupiłem jeszcze Upadek Zofii

Wojtek Sedeńko:

18 paź 2022 o 10:51.

Pamiętam Wołkowa, klub 7 przygód, to taka młodzieżówka

marcin:

18 paź 2022 o 17:00.

a ja ponownie nieśmiało zapytam o „Ludzi ery atomowej” Romana Gajdy. Jest jeszcze jakaś nadzieja dla tej książki ?
Z kolei odnośnie „Przełęczy” Bułyczowa aż prosi się o kolekcjonerskie wydanie, tyle że warto pomyśleć o nowym tłumaczeniu. Pomijając literówki obecne także w najnowszym wydaniu, spotkałem się kiedyś w Internecie z obszerną i rzeczową krytyką przekładu, który podobno pochodzi z początku lat 90 – tych. także podsuwam i taki pomysł pod rozwagę. Obie powieści mają potencjał, mnie się osobiście podobały, zwłaszcza końcówka wciąga.

Paweł.M:

18 paź 2022 o 18:35.

Pana firma, więc Pan wie ile można ryzykować. Ale omnibus (lub raczej dwa omnibusy) cyklu Pawłysz Bułyczowa brałbym jak komornik nowy traktor – szczególnie „Ostatnią wojnę”, bo to wydane było tylko raz, sześć lat temu, ale chyba tego Pan nie rozprowadzał poza Solarisem – dziś kupienie na Allegro czy OLX graniczy z niemożliwością. No i nie mamy po polsku ostatniego opowiadania z cyklu…

O „Upadku Zofii” Chajeckajej czytałem na stronach rosyjskich – to taki mikst gatunkowy. Świat space opera + chyba subtelny wątek fantasy, ale mentalność ludzi, porządek społeczeństwa jak z Rosji ostatnich Romanowów (czyżby trochę taka retrofikcja, jak swoje teksty zwie Maszczyszyn?). Powieść uznana za jedną z dziesięciu najważniejszych w rosyjskiej fantastyce – chciałbym to przeczytać.

Wojtek Sedeńko:

19 paź 2022 o 5:27.

Proszę czekać na katalog 🙂

Asx76:

21 paź 2022 o 16:21.

A jak wygląda kwestia Złotego Wieku S-F na twardo?😉

Wojtek Sedeńko:

22 paź 2022 o 11:51.

Robi się. Przedmowa rozpoczęta, powinienem skończyć po Zaduszkach, teksty w 95%. Będzie na początku grudnia.

Janusz Szewczyk:

26 paź 2022 o 14:00.

Czy dobrze rozumiem, że zamawiając w listopadzie książki, na pewno dostanę katalog? Przy dotychczasowych zakupach nigdy mi się nie przytrafił, ale też nigdy nie czekałem specjalnie, żeby go dostać. Teraz zaczekam

Wojtek Sedeńko:

26 paź 2022 o 14:28.

Katalog jest w druku, ukaże się w przyszłym tygodniu. Zawsze jest dokładany do zamówień, aż do wyczerpania nakładu. Zwykle starcza go na pół roku. Dużo rozdajemy na targach i konwentach.

Janusz Szewczyk:

26 paź 2022 o 15:18.

Dziękuję za potwierdzanie. Przełożę swoje zamówienie na przyszły tydzień. Niestety na konwentach i targach bywam zbyt rzadko.

ws195:

28 paź 2022 o 20:42.

Rozumiem że do zamówień z allegro również będzie dorzucony? 😊 Też czekam z zamówieniem na katalog

ciekawy:

28 paź 2022 o 20:46.

Panie Wojtku, mam dwa pytania:
– kiedy ukraińska antologia będzie na Allegro?
– czy kupując kilka pozycji na Allegro też dorzuci Pan katalog?

Wojtek Sedeńko:

30 paź 2022 o 10:16.

Katalog dokładany do KAŻDEJ paczki. Nowości na allegro są od wczoraj. Nie jestem zadowolony ostatnio ze sprzedaży na tej platformie. To znaczy sprzedaż jest spora, dla nas mniej opłacalna, bo danina coraz wyższa i w zamian tylko wciąż nowe przepisy i zmiany. Jakbyśmy nie mieli czym się zajmować, tylko dostosowywać do ich widzimisię.

Wojtek Sedeńko:

30 paź 2022 o 10:16.

Tak.

Janusz Szewczyk:

3 lis 2022 o 13:02.

I można już zamawiać w esefie z katalogiem?

Wojtek Sedeńko:

3 lis 2022 o 13:31.

Powinien być we wtorek, jutro nas nie ma, najwcześniejsza wysyłka w poniedziałek, ale głownie allegro.

Obywatel Adhoc:

3 lis 2022 o 20:10.

Panie Wojtku, czy dobrze rozumiem to co Pan napisał:
1. Katalog powinien być we wtorek – 8 listopada?
2. Najwcześniejsza wysyłka w poniedziałek – 7 listopada?
3. Ale głównie allegro – a zamówienia złożone w Państwa sklepie, kiedy?

Wojtek Sedeńko:

4 lis 2022 o 14:19.

tak

ws195:

9 lis 2022 o 21:57.

To jak z katalogiem? 🙂 juz jest dostępny?

Wojtek Sedeńko:

10 lis 2022 o 7:46.

Drukarnia się spóźniła, a że piątek jest wolny, to niestety dotrze w poniedziałek. Wstrzymujemy wysyłki w związku z tym. Też zależy nam na dokładaniu katalogu.

ws195:

10 lis 2022 o 9:56.

Czyli spokojnie mogę złożyć zamówienie teraz na allegro albo w sklepie i dojdzie mi przesyłka z katalogiem?

Wojtek Sedeńko:

10 lis 2022 o 10:04.

Tak