Po

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 21 czerwiec 2022

Minął tydzień, wróć, aż 12 ciężkich dni. Przygotowania do festiwalu, zmiany do ostatnich dni, nowy ośrodek, docieranie się organizatorskie z obsługą, księgarnia – z pełną siłą, multum spraw, drobnych i ważkich.

Ale wszystko się udało. Punktualnie, ciekawie, spotkania z dużą frekwencją. Udane koncerty (aż trzy). Biesiada z mankamentami – ale to jest do wyprostowania, musieliśmy zobaczyć, jak to organizuje ośrodek – już wiemy i poprawimy. Pogoda dopisała, były kąpiele w jeziorze, wyprawy kajakami i łódkami, a nawet rajd dezetą na koniec jeziora Maróz – trochę niefortunnie, bo przyszła flauta.

Największymi bestsellerami były antologia Klasyka radzieckiej fantastyki, 70 egz. (już został złożony dodruk, ukaże się 15 lipca), Autostopem przez fantastykę Inglota (50, dodruk na 1 lipca), O fantastyce – fantastycznie Soboty (40 egz), Przetaina Pilipiuka, Każdy komiks jest fantastyczny Parowskiego, fanzin Pawła Majki, Przedmurze, Mars – wszystko powyżej 20 egz.

Powrót i rozpakowanie w temperaturze 33 stopni dał nam wycisk.

A już następnego dnia wyjazd do stolicy, żeby towarzyszyć Mai Kossakowskiej w ostatniej drodze. Niebo się popłakało na Powązkach na tej smutnej uroczystości. I my płakaliśmy. Mnóstwo znajomych, ale nie było ochoty na rozmowę, wszyscy byliśmy przybici.

A dzisiaj remanent, nadgonienie wysyłki, jutro wyjdą wszystkie egz. Żeglarzy i jeźdźców, z autografem Kresa. Kto jeszcze nie domówił, to książki czekają. Nie pojawią się w sprzedaży w sklepie.

Teraz koniec prac nad dwoma książkami lipcowymi, przerwa urlopowa w I połowie lipca i sezon zaczynamy od nowa. Circle of Life.

 

Komentarze (5)

Jaro:

21 cze 2022 o 16:34.

a ja mam pytanko, czy jest szansa, żeby w tym roku ukazała się trzecia część trylogii Leinstera ,,Ku gwiazdom,, ?

Pawel.M.:

21 cze 2022 o 19:01.

>fanzin Pawła Majki<

A co to takiego?

Wojtek Sedeńko:

22 cze 2022 o 10:44.

Jest w przekładzie, premiera jesienią.

Wojtek Sedeńko:

22 cze 2022 o 10:47.

A tutaj choćby info: https://www.facebook.com/k.rewiuk/
Miałe w sprzedaży na festiwalu, ale wyszedł, czekam na dodruk, żeby było i na esefie.

Pawel.M.:

22 cze 2022 o 11:55.

Dzięki za info.
Pewnie kupę, jak będzie w eSeF, choć jak widzę na okładce „Zwierzchowski”, to jakoś zapał mi maleje.

Zostaw komentarz