Ruszyła przedsprzedaż SFinksa i Stapledona, są nowe ebooki

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: DZIAŁALNOŚĆ, utworzono: 4 maj 2022

sfinks 68 okladkaJako i w tytule – SFinks 68 oraz „Sprawca gwiazd” Olafa Stapledona już są w drukarni, premiera za ok 14 dni, więc ruszyła na Esefie przedsprzedaż i można je zamawiać.

W pierwszym tytule mnóstwo dobra, oprócz stałych rubryk zwracam uwagę na wywiad z Janem Maszczyszynem, pierwszą część obszernego i znakomitego eseju Kira Bułyczowa i na długą prapremierową w Polsce nowelę Poula Andersona.

O Stapledonie jeszcze będę tu pisał, bo to ważna dla fantastyki książka, ukaże się w serii Narodziny science fiction.

Nad pozostałymi książkami szykowanymi na festiwal kończymy już pracę, wszystkie będą w terminie. „Klasyka radzieckiej fantastyki” na koniec maja, stąd też można ją już zamawiać. W druku jest także siódmy tom Kresa, „Żeglarze i jeźdźcy”, informacja o możliwości zakupu pójdzie mejlowo do subskrybentów edycji około końca maja.

Komentarze (4)

s1:

10 maja 2022 o 15:10.

Czy to dobry pomysł ze „Sprawcą gwiazd”? Od niedawna jest też na wolnych lekturach za darmo, nie papier, ale zawsze.

Nadal uważam, że powinien Pan przemyśleć Legimi. Jak zapewne wiele osób korzystających z abonamentu czytam to co jest w nim dostępne i nieczęsto kupuję ebooki. Jest kilka książek Stalkerowych, które bym przeczytał, ale wiem, że ich nie kupię, a o bibliotekach nawet nie ma co mówić.

Wojtek Sedeńko:

11 maja 2022 o 5:24.

Jest bardzo dużo osób, które czytają tylko w papierze i zbieraja książki. Do nich kieruję moją ofertę. Ebooki to dodatek, ukłon dla miłośników czytników. Ebooki mam maksymalnie tanie, na granicy opłacalności. Oferując je firmom dystrybucyjnym, musiałbym dopłacać. Lub oferować je drożej, co spowodowałoby, że moje ebooki kosztowałyby tam dwa razy drożej. Przyglądam się audiobookom, ale temat nigdy mnie nie pociągał. Biblioteki – wysyłałem swego czasu oferty, ale biblioteki dokonują zakupów z dotacji, szukają najtańszych lub wręcz darmowych ofert. Jak sie jakaś zgłosi, otrzymuje dobre warunki. Ale sam nie oferuję już list, bo to praca czasochłonna, a efekt niewymierny do nakładu pracy.
Stworca Gwiazd znajdzie i znajduje chętnych akurat tylu, by zwrócić koszty, a jest to książka bardzo ważna dla fantastyki, więc ucieszy zbieraczy, kolekcjonerów. Dla mnie to satysfakcjonujące, że udało się to wydać. Ebooku oczywiście u mnie nie będzie.

Olej:

16 maja 2022 o 9:36.

mozna prosic o info jakie nowe ebooki sie pojawily? 🙂
niestety wyszukiwarka na stronie sklepu nie ulatwia zorientowania sie co jest najnowszym dodatkiem

Wojtek Sedeńko:

17 maja 2022 o 6:21.

Tak, nie ma sortowania po dacie. Ale widać nowe tytuły w nowościach, wystarczy przejrzeć ostatnie plansze.

Zostaw komentarz