29. festiwal fantastyki, edycja jesienna

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: DZIAŁALNOŚĆ, utworzono: 20 lipiec 2021

Ruszyły przygotowania do 29. festiwalu fantastyki, który odbędzie się nie za rok, ale już jesienią, w dodatku na zamku w Nidzicy. Pomieszczenia zamkowe są już odrestaurowane, zamek zmienił się – na podzamczu wyrastają pomieszczenia biesiadne, na dziedzińcu pojawił się kołowrót, wewnątrz mało krzyżacka, ale bardzo potrzebna winda, więcej toalet (i o lepszym standardzie), podłogi, drzwi itd.

Nie ukrywałem, że szukam sposobu na pogodzenie edycji czerwcowej i zamku. Wszystkim spodobały się festiwale bez konieczności uciążliwych dojazdów na zamek (bo trzeba wstać o 8), ale jednocześnie zamek to cudowne miejsce na konwent. No to wymyśliłem edycję jesienną. Jedynym problemem jest fakt, że baza noclegowa w Nidzicy jest malutka. Oceniam na 100 łóżek, ale są pensjonaty, gospodarstwa wokół, oddalone o 5-10 km, więc ci, co nie załapią się od razu będą musieli szukać noclegów.

fb_29-festiwal-fantastyki-nidzica

 

 

 

Plan jest taki, by na zamku działo się dużo od 10 do 24, program wykładów już układam. Zaproszenia przyjęli i potwierdzili już:
Paweł Majka
Wojciech Szyda
Leszek Błaszkiewicz

Będzie dużo muzyki – już teraz mogę potwierdzić na sobotę koncert Tomasza Pauszka, przedstawi na nim część kompozycji inspirowanych twórczością Stanisława Lema , a które wejdą na dwupłytowy album winylowy, jaki ukaże się w grudniu w Antologii polskiej muzyki elektronicznej. O niej już wkrótce szerzej.

To nie koniec atrakcji muzycznych, ale więcej za tydzień. Będzie wystawa. Będą wykłady uczestników festiwalu – to wspaniałe, że biorą udział w przygotowywaniu programu. Będą premierowe książki, będą happeningi na podzamczu.

Akredytacje już wystartowały, znajdziecie info tutaj: https://festiwalfantastyki.com.pl/rezerwacje/

Pierwsze 45 osób, które wpłacając akredytację wyrażą chęć spania na zamku w hotelu – będzie miało zarezerwowane spanie przeze mnie. Pokoje głównie dwójki, ale także 2x trójki i 2x czwórki. Cena uśredniona, 125 zł ze śniadaniem (bufet) za noc, czyli za festiwal 250 zł. Ceny innych noclegów w Nidzicy są niższe. Cena akredytacji 100 zł od osoby.

Pozostali, gdyż już zabraknie miejsc – muszą SAMI rezerwować sobie miejsca w Nidzicy bądź okolicach. Wykaz tych miejsc, kontakty mejlowe, telefony, strony www – tutaj: http://it.nidzica.pl/noclegi

Dodatkowe informacje będą szły już bezpośrednio do osób, które wpłaciły akredytację.

PS. Pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby nie zalała nas IV fala, bo to lada tydzień może nastąpić.

008 009 002-1000 003-1000 004 006 007

Zostaw komentarz