Antologia polskiej fantastyki „Mars”

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 30 kwiecień 2021

MARS 2021 okladka - jedna z dwóch-1 Dzisiaj o północy rusza przedsprzedaż „Marsa”. Drukarnia zapewnia, że 20 maja książka do nas dotrze i pierwszeństwo w jej otrzymaniu będą mieli ci, co zakupią w przedsprzedaży.

Antologię będzie można kupić osobno, w pakiecie z płytą „The Martian Anthology” (taniej), samą płytę też można otrzymać osobno.

Do Marsa napisałem przedmowę. Nie na temat zawartych w niej opowiadań, a o Marsie w fantastyce zagranicznej i polskiej. Sam zbiór liczy 632 strony, ma twardą i szytą oprawę, format A5, taki jak w poprzednich antologiach na twardo, czyli Przedmurzu i Po katastrofie.

 

 

 

Zestaw opowiadań, w kolejności alfabetycznej:

Leszek Błaszkiewicz „Marsjańskie zbawienie
Eugeniusz Dębski „N-Mars. Planeta bezbożna”
Rafał Dębski „Czyściec marsjański”
Mirosław P. Jabłoński „Para Bellum, czyli ostatni zajazd na Marsie, poematum tragiko(s)miczne w XII xsięgach wierszem (niekiedy białym bądź biało-czerwonym)
Krzysztof Kochański „Ostatnia kronika marsjańska”
Kacper Kotulak „Bloblibloblak”
Paweł Majka „Obrzydlistwa”
Jan Maszczyszyn „Szlachcic na Marsie”
Tadeusz Meszko „Duchy Marsa”
Andrzej Miszczak „Ares”
Marek Oramus „Wschód słońca nad Labiryntem Nocy”
Tadeusz Oszubski „Marsangelus”
Romuald Pawlak „Reputacja”
Anna Sikorska „Awaria”
Wojciech Szyda „Czerwień. Legenda herbowa”
Andrzej Zimniak „Marsjańskie smoki”
Marek Żelkowski „Witajcie w świecie inercji”

Zapraszam po północy, mam nadzieję, że zbiór Was zadowoli.

MARS book and cd k-2

Komentarze (12)

Domin:

30 kwietnia 2021 o 10:40.

A kiedy ebooka można się spodziewać ? Będzie dostępny od razu czy z poślizgiem ?

Wojtek Sedeńko:

30 kwietnia 2021 o 10:57.

Zawsze z poślizgiem. W tej chwili na zrobienie e-wersji czeka 16 pozycji. Plus 9 majowych, plus 2 czerwcowe.

Domin:

30 kwietnia 2021 o 11:58.

OK, trudno, poczekam. Myślałem, że może takie flagowe wydawnictwa jak Twoje Antologie mają jakąś szybszą ścieżkę. Powinny! 🙂

marcin:

30 kwietnia 2021 o 16:22.

Czyli jednak Piotr Gociek wypadł ze zbioru ? O ile pamiętam, było gdzieś napisane, że ukaże się też jego opowiadanie.

Wojtek Sedeńko:

30 kwietnia 2021 o 17:38.

Nie wyrobił się na czas.

Pawel.M.:

2 maja 2021 o 2:01.

A ja tak z innej beczki. Kres ogłosił, że te dwa nowe tomy Szereru będą wydane dopiero w 2022 roku, to się Panu miejsce w grafiku wydawniczym zwolniło 😀 A może by tak omnibus trylogii „Piekło i szpada” w wydaniu pasującym do Księgi Całości? To w wydaniu Maga, na małym formacie, miało 1006 stron, to w wydaniu Stalker Books wyjdzie z 800, góra 900 stron…

Wojtek Sedeńko:

2 maja 2021 o 13:10.

Wydawanie książek nie jest czynnością prostą i udającą się na termin, bo taki był plan. Najważniejsze, że Kres napisał te dwa ostatnie tomy i w końcu się ukażą. Reszta zależy teraz od operatywności FS.
Drugi cykl Kresa jest niedokończony, musi go najpierw zamknąć, a teraz nie ma do tego woli.
Proces twórczy jest złożony. Nie pisze się literatury ot tak, po obiadku, w wolnej chwili. To żmudne zajęcie, wymagające czasu, nastroju, weny. Nie zawsze wszystko wychodzi, trzeba się cofać, kreślić, wyrzucać do kosza. Ale czas jest tu chyba najważniejszy. Mam w głowie 2 książki, wiem że jak już zacznę pisać, to wstępną wersję będę miał w 3-4 tygodnie, pisania całymi dniami, często nocami. Ale tych paru tygodni nie mam. A potem rok oddechu i cyzelowanie.
Sa autorzy, którzy piszą na zawołanie, niemal codziennie kreślą po kilka stron. Ale to jak odbijanie karty w fabryce. I produkt też wychodzi fabryczny, jak z taśmy, podobny do poprzednich.

rohan:

2 maja 2021 o 18:07.

Proponuję na stronie księgarni w Menu dodać pozycje: „Ciekawa fantastyka” (tam trafiałyby pozycje wydawane w tej serii) i „Antologie” (tam antologie wydawane poza seriami, jak Mars)

marcin:

9 maja 2021 o 20:35.

Nie czytałem drugiego cyklu pana Kresa, niemniej spotkałem się z opiniami, że i jemu nie zaszkodziłby porządny lifting. Pomysł, by Autor zrobił z nim to samo, co z „Księgą Całości” – jak najbardziej mi się podoba. W razie potrzeby przerobić, rozbudować i dokończyć – a następnie wydać tak jak poprzedni w trzech – czterech eleganckich tomach. Panie Wojtku – proszę wziąć Autora w obroty !!! W każdym razie ja na razie wstrzymuję się z lekturą tego cyklu w poprzednich wydaniach – dopóki jest szansa, że będzie nowe, ostateczne wydanie. Nawet dla samego Autora, o ile myśli o pisarskiej przyszłości (a chyba tak), z psychologicznego punktu widzenia byłoby dobre takie pisarskie zamknięcie przeszłości (o ile można spekulować za samego zainteresowanego). A potem – cóż, na świecie robi się coraz „ciekawiej” – piszę w cudzysłowie, bo w istocie mam przeczucie, że czasy idą bardziej mroczne, niż się wydaje – dla chcącego jest o czym pisać, także w kostiumie fantasy..

Wojtek Sedeńko:

10 maja 2021 o 6:18.

On czyta tego bloga, więc pewnie i komentarze

Agnieszka:

30 lipiec 2021 o 8:00.

Dzień dobry
Gdzie można kupić jeszcze Pana Antologię?

Wojtek Sedeńko:

30 lipiec 2021 o 11:20.

Tylko w dwóch miejscach: w księgarni https://esef.com.pl i na naszej allegrowej platformie