Kres po fabrycznemu

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 27 Styczeń 2021

polnocnagranica6Pojawiły się już zapowiedzi cyklu Feliksa w Kresa w Fabryce Słów. I pierwsza okładka dająca pewne pojęcie o przyjętym loyoucie.

Oprawa ma być zintegrowana (podaję za ich dystrybutorem, czyli Dresslerem, d. Olesiejuk), a więc tzw. półtwarda. Cena pierwszego tomu, który jest najcieńszym  w serii 54,90. Biorąc pod uwagę, że cykl ma łącznie 8 tytułów, a trzy są totalnymi grubasami (ostatni bije rekordy) i zostaną przez wydawcę podzielone, to otrzymamy łącznie 11-12 woluminów. Spory wydatek.

Tak sobie myślę, że nasza twarda edycja, niskonakładowa, tańsza, edytorsko autoryzowana przez Autora i sprawdzana po wielekroć, to był dobry wybór.

Przypomnę, że nowe tomy będą się ukazywały równolegle do wydań fabrycznych. I dostępne chyba tylko dla tych, co zakupili pierwsze 6 tomów.

 

Komentarze (20)

ASX76:

27 Sty 2021 o 16:11.

Podobno miała być twarda oprawa i nie dzielenie „grubasów”, lecz gdy przyszło co do czego to „wyszło szydło z wora” 😉 Cena za I tom iście księżycowa 😉 Na szczęście nie jestem zainteresowany prozą Kresa 🙂

marcin:

27 Sty 2021 o 19:22.

Cena okładkowa może mieć niewiele wspólnego z realną ceną w Internecie, co jest już chyba normą (jak gdzieś czytałem, zawyżanie cen okładkowych bierze się stąd, że stanowią podstawę odliczania upustów – czyli że od razu zakłada się, że faktyczna cena sprzedaży będzie niższa; aczkolwiek 54,90 na okładce to już istotnie ostra jazda jak na wydawnictwo i rodzaj książki – może się skończyć klapą – chyba że koszty aż tak bardzo poszły w górę, aczkolwiek nie widzę tego po innych zapowiedziach na bieżący rok).
PS. Odnośnie wydania kolekcjonerskiego to w „Północnej granicy” jest jakaś postać – przyznam, że nie chce mi się teraz szukać dokładnie – która jest przedstawiana dwoma imionami (zaczynającymi się na tą samą literę), choć jak dla mnie z kontekstu wynika, że to jedna i ta sama osoba. Gdyby był jakiś ewentualny dodruk, to można to sprawdzić. Jest też trochę literówek.

marcin:

27 Sty 2021 o 19:25.

PS 2. Panie Wojtku, czy ma Pan jakiś sygnał o ataku na stronę „Esefu” ? – od wczoraj jak próbuję wejść, wyświetla się czerwony alert bezpieczeństwa i że ogólnie rzecz ujmując, złe rzeczy się mogą stać, jak wejdę na rzeczoną stronę.

marcin:

27 Sty 2021 o 19:31.

Pisze coś takiego:
„Ten serwer nie może udowodnić, że jest serwerem witryny esef.com.pl. Jego certyfikat zabezpieczeń wygasł poprzedniego dnia. Przyczyną może być błędna konfiguracja albo przechwytywanie Twojego połączenia przez atakującego”.

jpc:

28 Sty 2021 o 17:44.

Przymierzałem się do wymiany wydania. Bardzo liczyłem na FS. Jak tylko ujrzałem zapowiedź, poszukałem, wlazłem na esef.com i zamówiłem wersję limit. Ok, widzę ostatni akapit wypowiedzi, ale jak to będzie technicznie wyglądać? Dostanę wiadomość na maila z propozycją zakupu? Sam mam napisać, że mam tomy 1-6 i że chcę kolejne?

Pawel.M.:

28 Sty 2021 o 20:37.

Zamówiłem w eSeF Księgę całości. I pytanie: dlaczego u Pana zawsze musi być dziwnie, zawsze musi być klientowi pod górkę? Bo chciałem zamówić w waszym sklepie (a macie dwie platformy sprzedażowe – własną stronę i sklep na allegro):

1. Księgę całości Kresa: jest w eSef – nie ma na allegro.
2. Trylogię Maszczyszyna: jest w eSef – jest na allegro.
3. Przełęcz Bulyczowa: nie ma w eSef – jest na allegro.

Z przesyłką w InPoSt – nie ma w eSef, jest na allegro.

Dlaczego nie mogę kupić wszystkiego na jednej platformie, z jedną wysyłką? Mam nadzieję – pamiętając jakie robicie problemy przy reklamacjach – że chociaż to będzie w stanie, w jakim nowe książki powinny być.

Wojtek Sedeńko:

29 Sty 2021 o 8:56.

Wyjaśniałem już, więc jeszcze raz. Jak nakład jest w magazynie wystarczający, to są tytuły na obu platformach. Jak się kończy nakład, to kończymy na allegro – tam klienci są wkurzeni, że muszą czekać na dodruk, dają bany – platforma źle działa, ale nie od nas to zależy. Wystarczy, że ktoś da jedną gwiazdkę mniej za koszt transportu (a co nam do tego, nie my o tym decydujemy), a już na miesiąc traci się Super sprzedawcę. Ta oznaka nic nie daje, ale podobno klienci darzą zaufaniem 🙂
Książka po 2-3 tyg wraca do sprzedaży i znowu jest na obu platformach.
Proszę pamiętać, że my robimy malutkie nakłady. I stale je dodrukowujemy.

Wojtek Sedeńko:

29 Sty 2021 o 8:59.

Jest stworzona lista mejlowa wszystkich, którzy kupili 1-6. Do nich pójdzie informacja, że kolejne będą dostępne, za ile i kiedy. Ponieważ został ostatni komplet w sprzedaży, to zaraz ogłosimy koniec sprzedaży. Wtedy 7-8 będą dostępne tylko dla tych, co kupili 1-6

Wojtek Sedeńko:

29 Sty 2021 o 9:02.

Nasza serwerownia, home, nie daje rady z certyfikatem ssl. Po opłaceniu rocznego abonamentu unieruchomiliśmy procedurę na panelu, ale okazało się, że u nich to nie chodzi i była konieczna interwencja ręczna.
To nie atak. Certyfikat bezpieczeństwa ssl z kłódką i nazwą https świadczy, że strona jest chroniona. Ale wiele stron – większość – nie ma tego certyfikatu, bo jest płatny, i działa jako http. Ale nawet wtedy, gdy u nas chwilowo nie działa, wystarczy kliknąć akceptuję niebezpieczeństwo i wchodzić na stronę.

Wojtek Sedeńko:

29 Sty 2021 o 9:03.

Już na to odpisałem do innego komentarza

Krzysiek:

29 Sty 2021 o 9:47.

Panie Wojtku, czy w temacie tomów 7-8 Kresa jesteśmy (w sensie Wy wydawca i my posiadacze Waszego wydania) zależni od FS ? Załóżmy, że oni dają ciała, przerywają cykl w połowie albo to się ciągnie niemiłosiernie długo. Czy Pan może wtedy wydać brakujące tomy ? Jesteście może dogadani z autorem na jakiś czas, po którym możecie to wydać niezależnie od postępów FS ?

Wojtek Sedeńko:

29 Sty 2021 o 9:56.

Wydam to na pewno, 7 tom mam w komputerze. Ta edycja na pewno będzie ukończona. Sądzę, zresztą, że FS także wyda te domy, jest duże oczekiwanie.
W dodatku, po 11 latach nowe pokolenie będzie mogło odkryć Kresa. A warto.

Pawel.M.:

29 Sty 2021 o 13:11.

?Jak się kończy nakład, to kończymy na allegro”

Bułyczowa „Przełęcz” była dla odmiany tylko na Allegro – nie było w Waszym sklepie.

Wojtek Sedeńko:

29 Sty 2021 o 13:13.

A do środy nie ma nigdzie, czekamy na dodruk

Pawel.M.:

29 Sty 2021 o 14:46.

To brałem ostatni egzemplarz? 😀 Bo już przyszła od Was informacja o wysyłce. Ale Pan wie, że ja dostaję małpiego rozumu, jak mi książki przyjdą uszkodzone, a ostatni egzemplarz to wysokie ryzyko? 😀

Parsec:

29 Sty 2021 o 18:36.

Nareszcie fajna okładka do Kresa bo te wasze to niestety słabiutkie. A z cena to chyba pomyłka bo sprawdziłem przed chwilą i jest 44,90 za tom.

Wojtek Sedeńko:

30 Sty 2021 o 10:02.

Tak, okładka do „Krzyżaków”. Ale to kwestia gustu. Nasze aprobował Autor. Wywołałem dyskusję o cenie w sieci i jest skutek, wczoraj skorygowali. Tylko się cieszyć.

Lupita:

1 Lut 2021 o 20:35.

Gdzie na allegro można kupić te tomy, które są obecnie dostępne?! Nie mogę znaleźć 🙁

Wojtek Sedeńko:

2 Lut 2021 o 8:25.

Już wyprzedane.

Marcin:

5 Lut 2021 o 0:04.

Tak, GG też miała być z tytułami ekskluzywnymi dla subskrybentów i wiemy, jak to wyszło. Zresztą edycje „limitowane” mają w Solarisie/Stalker Books długą i niezbyt chlubną tradycję.