Wielki smutek

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 28 Grudzień 2020

Nie chciałem pisać o tym w Święta, ale przed wigilią i w czasie świąt odeszło kilka osób mi znanych i cenionych. Bardzo smutny koniec roku.

26 grudnia zmarł Stanisław Remuszko (1948-2020) dziennikarz niezależny i bezkompromisowy, miłośnik twórczości Lema, z którym przez lata korespondował. Staszek wpadał na nasz festiwal w Nidzicy. Działacz społeczny, pasjonat, założyciel wielkiej liczby stowarzyszeń formalnych i nieformalnych.

remuszko

 

 

 

 

 

 

 

23 grudnia zmarł James Gunn (1923 – 2020), redaktor i pisarz, wykładowca literatury fantastycznonaukowej. Odwiedził Polskę w 1986 roku, na Polconie, skąd pochodzi zdjęcie, na którym podtykam mu do podpisu księgę pamiątkową klubu. Poza dwoma powieściami i opowiadaniami, znany u nas przede wszystkim z antologii Droga do science fiction (w Polsce 4 tomy z 6).

002gunn

 

 

 

 

 

 

24 grudnia zmarł Guy N. Smith (1939 – 2020), pisarz, autor prawdopodobnie najgorszych horrorów w dziejach literatury, ale wydawany masowo przez Phantom Press miał wpływ na tworzenie środowiska milośników tej literatury w Polsce.

smith

Zostaw komentarz