Tytuły grudnia

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 10 Listopad 2020

Zwykle w grudniu, jeszcze w Solaris, zawieszałem wydawanie nowych książek – sezon handlowy praktycznie kończy się około 15 XII, potem Święta, remanent i kalendarz zaczyna się od nowa. Podobnie robili inni wydawcy i tak naprawdę w grudniu po prostu wybierało się tytuły już wydane i nie czekało na nowości. Ale ten rok jest inny, jak zapewne wiecie.

Dzieci HildoraObiecałem do końca roku jedną z książek – mowa o Dzieciach Hildora – i trzeba się wywiązać.  Powieść Tadeusza Markowskiego i Marka Żelkowskiego jest już w redakcji, ma objętość 15 arkuszy. Spółka autorska doszła do wniosku, że wątków do zamknięcia serii o Mutantach jest tyle, że aby ją definitywnie zamknąć, powinien powstać jeszcze jeden tytuł, a roboczo nazywa się Władca Hildora.

Książka i ew. tom kolejny to środkowe części serii, rozgrywające się na odległej planecie. Fabuła dwóch pozostałych – Mutanci i Umrzeć, by nie zginąć – dzieje się na Ziemi. Mam nadzieję, że czytelnicy czekający ponad 30 lat na zamknięcie serii, będą zadowoleni. I spodoba się nowym fanom fantastyki, bo to SF lekka i przyjemna w odbiorze. No i ci, co chwalili się, że przeczytali Dzieci Hildora 30 lat temu – będą mogli ją sobie przeczytać ponownie. Choć pewnie różni się od tamtej wersji 😀

powrotdogwiazdDodatkowo, nomen omen w tłumaczeniu Tadeusza Markowskiego, ukaże się tego samego dnia (czyli 12/15 grudnia) Powrót do gwiazd C.M. Kornblutha i Frederika Pohla. Ten duet napisał w latach 50. kilka wspaniałych książek, z których najsłynniejsza to Handlarze kosmosem. Powrót jest napisany podobnie, lekka przygodowa fantastyka, z pędzącą na złamanie karku akcją. Lecz niech nie zmyli was owa przygoda, bo ta powieść to także kilka ostrzeżeń dla ludzkości.

A co po Sylwestrze? Skylark tom 3, Wenus 4, Wallace i zbiór Wielki przodek, SFinks 63. W przekładach, zaawansowane, są nowe powieści Gulakowskiego i Michajłowa. W opracowaniu są okładki, sądzę że na przełomie roku albo w styczniu przygotujemy nową wersję katalogu wydawnictwa. Poprzednia się rozeszła.

Komentarze (19)

agrafek:

11 Lis 2020 o 16:10.

Pohl i Kornbluth to zawsze radość. W ogóle Pohl to zaskakująco zapomniany u nas pisarz.

PW:

12 Lis 2020 o 8:55.

Panie Wojtku, a kiedy jeśli w ogóle będzie można uruchomiona przedsprzedaż tych tytułów?
Byłoby idealnie móc złożyć na ostatnie tytuły w tym roku i czekać już tylko na przesyłkę.

Wojtek Sedeńko:

12 Lis 2020 o 13:45.

Przedsprzedaż uruchamiam zwykle 1 dnia miesiąca, w którym maja miejsce premiery. W tym przypadku 1 XII

ASX76:

12 Lis 2020 o 20:18.

Ave!
Cóż tam z Michajłowa jest w przekładzie? 🙂
Czy można liczyć na trzecią antologię króciaków? 😉

Wojtek Sedeńko:

13 Lis 2020 o 9:27.

Drzwi z tamtej strony – dobra hard sf. Króciaki – na razie kompletuję drugą antologię. To trwa. Żmudna praca, żeby uzbierać na książkę.

ASX76:

13 Lis 2020 o 16:54.

Mam nadzieję że na tym nie koniec twórczości Michajłowa w Pańskim wydawnictwie 🙂

Skoro trudno idzie skompletowanie zbioru króciaków, to może by tak zapodać trochę nieco dłuższych utworów? 😉

Czy poza „Złotym wiekiem” można liczyć na jakieś antologie z Zachodu niepoświęcone pojedynczym autorom?

Azaliż są szanse na więcej twórczości Sheckleya na wzór wydania najlepszych opowiadań Bułyczowa?

Wojtek Sedeńko:

13 Lis 2020 o 17:22.

Króciaki to króciaki. Zbiory autorskie i seria stała antologii z klasyką (ZW) to raczej wystarczy, nie ma sensu wprowadzać innych antologii.
Będzie jakieś wydanie the best tej klasyki w twardej oprawie, z dużym esejem o tym okresie.
Kroi się i wygląda coraz lepiej polska antologia marsjańska.
Co dalej, zobaczymy, wokół chorują i umierają na wirusa ludzie, nie ma co planować dalej niż na rok do przodu.

ASX76:

13 Lis 2020 o 18:05.

Dziękuję za info i pozdrawiam! 🙂

B-85:

15 Lis 2020 o 9:30.

O super pomysł z best of the best w połączeniu z takim esejem. Trzymam kciuki za przedsięwzięcie, super pasowałaby do tego jeszcze jakaś retro okładka:)

Michaił:

17 Lis 2020 o 13:38.

A kiedy można spodziewać się ebooków „Księżycowej Tęczy” Pawłowa?

Wojtek Sedeńko:

17 Lis 2020 o 15:44.

Nie znam daty, robią się, są w kolejce.

marcin:

20 Lis 2020 o 20:55.

Panie Wojtku ,
dotarł do mnie dzisiaj Parnow („Zbudź się w Famaguście”) i na okładce wyczytałem, że największe uznanie przyniosła mu trylogia o inspektorze Liusinie cyt. „w której zagadki historii w tajemniczy sposób przeplatają się z teraźniejszością”. Jako że opis brzmi intrygująco, pozwalam sobie zapytać, czy ma Pan może ową serię w planach (choćby i dalszych) ?

Wojtek Sedeńko:

23 Lis 2020 o 14:26.

Pomysłów mam wciąż wiele, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Mam tylko 2 tłumaczy z rosyjskiego, w pracach są nowe powieści Gulakowskiego i Michajłowa, potem Wojskunskij i kolejny Gulakowski. Po Parnowa będziemy sięgać, ale powoli. W lutym ukaże się nowy nasz katalog wydawniczy, wtedy wiele się wyjaśni.

Prowler71:

27 Lis 2020 o 18:13.

Czy jest szansa w przyszłości na antologie Po Katastrofie II ??

Wojtek Sedeńko:

30 Lis 2020 o 9:40.

Pewne tematyczne antologie się pojawią. Np. o epidemiach. Ale to jeszcze nie 2021 – teraz mam na warsztacie antologie marsjańską.

ciekawy:

2 Gru 2020 o 6:52.

Panie Wojtku, kiedy „Dzieci Hildora” będą wysyłane? Zdążymy na święta? I czy pojawią się na Allegro?

Wojtek Sedeńko:

2 Gru 2020 o 7:33.

Najpóźniej 15. Zdążymy. Na llegro wtedy, gdy będzie fizycznie w magazynie.

ciekawy:

2 Gru 2020 o 9:44.

Dziękuję za odpowiedź. Czyli bezpieczniej zamówić przez esef… szkoda, bo dochodzi kwestia kosztu przesyłki… Cóż, prezenty kupuje się raz w roku 😉

Wojtek Sedeńko:

2 Gru 2020 o 10:29.

Ale to co napisałem oznacza, że na allegro pojawi się tego samego dnia, co będzie wysyłane na esefie. Nie robimy tylko przedsprzedaży na allegro. Ale dostępność praktycznie tego samego dnia.

Zostaw komentarz