Fantastyka o epidemiach

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 9 Czerwiec 2020

Trudno sobie wyobrazić trafniejszy czas na publikację książki „Od dżumy do Eboli. Sposób przedstawienia wybranych chorób zaraźliwych w przykładowych tekstach literatury popularnej”, Edyty Izabeli Rudolf. Oczywiście zbieg pandemii koronowirusa z premierą tej bardzo niskonakładowej książki jest przypadkowy. Choć natychmiast się kojarzy.

Książka Edyty Izabeli Rudolf nie wyczerpuje tematu epidemii i zaraz w literaturze światowej, bo to temat bardzo szeroki, ale wprowadza w zagadnienie. We wstępie definiuje epidemie, a następnie przechodzi do jej opisów w literaturze. Od czasów, zanim poznano zarazki, przez wiek XX przechodzi po czasy obecne i wybiega przyszłość. Przedstawia epidemie w SF, przybyłe z kosmosu, rozprawia o żywych trupach i przemianie w zombi.

Książka wydana nakładem Pracowni Literatury i Kultury Popularnej  oraz Nowych Mediów jest dostępna przede wszystkim w ebooku, ale postarałem się dla was o wersję papierową. Dzięki uprzejmości autorki może jeszcze dzisiaj będzie można zamówić tę wartościową książkę na esefie. Na pewno będzie w księgarni na festiwalu.

oddzumydoeboli

Zostaw komentarz