Wyprzedaż końcówek serii

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 21 Luty 2020

Uwaga, poszukiwacze okazji!

Dzisiaj na esefie rusza wyprzedaż końcówek nakładów (od 2 do 7 egz) serii Galaktyka Gutenberga. Ta seria w tym roku zostanie zamknięta, pozostały do wydania 4 tytuły – wszystkie są już w przekładach.

Wyprzedaż końcówek dotyczy antologii i rosyjskiej fantastyki. Poniżej podlinkowana lista. Ceny o 40% niższe od detalicznych.

Bunt trzydziestu milionów
Gwiazdy i ludzie
W kosmosie
Dziwna planeta
Ostatni wieloryb
W czwartym wymiarze
W pałacu władców Marsa
Hybryda
Marsjański przybój
Spadkobierca
Atak na Dulber
Pięciu na Deimosie
Źródło
Planeta harpii

Komentarze (7)

Michaił:

21 Lut 2020 o 21:37.

A kiedy można się spodziewać nowej dawki ebooków? Choćby „Długiego wschodu na Ennie”, lub innych, których papierowe wersje są już dostępne?

Wojtek Sedeńko:

22 Lut 2020 o 7:30.

Pracujemy nad tym, poproszę o trochę cierpliwości.

Piotr Niedźwiedzki:

23 Lut 2020 o 16:14.

Dzień dobry 🙂 Ja z jedną prośbą i dwoma pytaniami. Pytania dość starej daty, ale ja jestem nierychliwy. Za to pamiętliwy 😉

1. Prośba – czy można by zamieścić w internecie pełną listę opublikowanych pozycji z „Galaktyki Gutenberga”? Np. tutaj: http://encyklopediafantastyki.pl/index.php/Galaktyka_Gutenberga Jest podobna lista z „Archiwum Polskiej Fantastyki”, choć nie wiem, czy kompletna.

2. Pytanie – trochę wiąże się z pytaniem, które niedawno padło. Z samych początków obu serii (GB i APF) pamiętam, że można było przystąpić praktycznie w dowolnym momencie, bo poszczególne egzemplarze miały byc drukowane „cyfrowo specjalnie na zamówienie czytelnika” – cytat z Encyklopedii Fantastyki, nadal tak wisi. Skoro książki te są obecnie na wyczerpaniu to rozumiem, że obecnie jest to nieaktualne? Pytam, bo chodziło mi po głowie, czy możliwa byłaby subskrypcja mieszana – to co jest w ebookach to kupić jako ebook, to co tylko w papierze kupić jako papier.

3. Pytanie – co się stało z buksi?

PW:

24 Lut 2020 o 8:49.

Panie Wojtku, czy jest gdzieś dostępna lista książek (kompletna, wszak wiadomo już wszystko co się w serii wydarzy) z Serii GG (oczywiście najlepiej z numerami)?
Jeśli nie to można prosić o jej udostępnienie.

Wojtek Sedeńko:

24 Lut 2020 o 12:22.

Nie mam takiej listy oprócz zapisanej na tablicy, odręcznie. Odkąd zbliżamy się do końca, czy raczej zamknięcia serii, mam coraz więcej o nią zapytań. Ale seria powstała przy Solaris, zamkniętej w 2018 i zawarta dżentelmeńska umowa mówiła o zakończeniu serii. Część subskrybentów chciała już czegoś innego, ja też, bo te numery na grzbietach wprowadziły galimatias. Np. książki ERB. Myślałem, że zatrzymamy się na pięciu tomach, a tu nagle wszyscy chcą więcej. I tak ERB nie ma numerów po kolei, a porozrzucane po serii, przez co na półce wygląda to dziwnie.
Nawiasem mówiąc, na wieść o zamykaniu GG ludziska wykupili co było ze staroci, nawet swoich prywatnych książek musiałem oddać sporo (mam może 20 tytułów, głównie bonusów – i tych nie oddam).
Dlatego chcę zakończyć i zamknąć temat GG. Teraz ASF, RSF, NSF – niektóre książki, głównie z radzieckiej będą się powtarzały, ale naprawdę niewiele.
Coś się kończy, coś się zaczyna.

Wojtek Sedeńko:

24 Lut 2020 o 12:28.

Na encyklopedii hasło już zostało przeredagowane, o liście pomyślimy, jak zostanie seria zamknięta. Serie Solaris funkcjonowały z dodrukami dopóki istniało Solaris. A skoro już przestało istnieć – to i serie zostały zamknięte. I naprawdę nie mogę tu uczynić nic, by dodrukowywać te książki. Pomimo chęci. Po dżentelmeńsku zamykam je jednak po skompletowaniu całości. APF pozostaje, wraz z nowymi seriami, w starej szacie graficznej, ale pod nowym logo. I chociaż wołałbym inaczej je dzisiaj wydawać, to ukłon w stronę czytelników.

PW:

24 Lut 2020 o 14:19.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała.
Może byłoby elegancko, gdyby przy książkach Stalkera była adnotacja czy pozycja ukazała się w GG i/lub jeśli zbiór opowiadań pokazać różnicę jeśli jest.

Zostaw komentarz