Spotkanie z Lechem Jęczmykiem

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 5 Luty 2020

W ostatni weekend grupa fanów, w tym i ja, spotkała się pod Warszawą, w wiejskiej karczmie, z Lechem Jęczmykiem, krytykiem, tłumaczem, publicystą. Spędziliśmy wspólnie dwa dni, rozmawiając, spacerując i jeszcze raz rozmawiając.

Na festiwalu Lech wygłosi dwa wykłady. Rozmawialiśmy też o książce w serii Krytycy o fantastyce, noszącej roboczy tytuł Życie jako okręt oglądany od spodu. Książka zebrałaby rozproszone po innych książkach, prasie i fanzinach, teksty publicystyczne Lecha Jęczmyka, felietony, wstępy i posłowia, a także wywiady – których motywem przewodnim jest fantastyka. Wbrew naszym nadziejom, tych materiałów dużo nie ma, jako że nasz ulubiony redaktor i tłumacz, nawet w czasach, gdy był naczelnym „Nowej Fantastyki” pisywał mało (kto pamięta jego wstępniaki, ten wie, że były drukowane dużą czcionką) i raczej wolał być oratorem niż pismakiem.

Nad edycją pracuje Marek Oramus i mamy nadzieję, że zdążymy do festiwalu.

P1080677

 

Komentarze (2)

Tomasz Bochiński:

19 Lut 2020 o 23:23.

Szkoda, że spotkanie odbyło się w takiej konspiracji. Dawno nie widziałem Lecha.

Wojtek Sedeńko:

20 Lut 2020 o 9:17.

Nie było konspiracji – po prostu nie było ogłoszeń parafialnych. Lecha można spotkać, jak co roku, na SedeńConie :), Tomku, dawno cię u nas nie było.

Zostaw komentarz