Plany na wrzesień

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 2 Wrzesień 2019

Plany na wrzesień są takie, że za kilka dni biorę udział w łódzkim Kapitularzu. Kilkukrotnie byłem zapraszany, wreszcie spotkania udało się dopiąć. Nie jest to impreza stricte literacka, raczej graczowa, ale może kilku miłośników literatury się znajdzie. Może przybędą też nasi łódzcy klienci?

Piątek/niedziela (6-8 września, Uniwersytet Łódzki, www.kapitularz.pl). Mam mówić o książkach Stalker Books i eSeFie, będzie stoisko z naszymi książkami, a także mam wystąpienie o podróżach i fantastyce. Opowiem o miejscach w Europie, które inspirowały pisarzy, nie tylko fantastycznych i miejscach, które warto odwiedzić. Będzie trochę o różnych fandomach, mojej pasji do historii i podróżowania.

A propos podróżowania, w dniach 13 września – 2 października będę nieobecny, czas na zasłużony urlop. W związku z tym w dn. 14-30 września robimy też przerwę w pracy księgarni – będzie można składać zamówienia, ale będą one realizowane dopiero 1 października.

W tym tygodniu ukażą się nasze dwie nowości: Niepotrzebna broń H.B. Fyfe’a i Podróż na Arktura Davida Lindsaya, roześlemy je na pewno przed przerwą urlopową. Większość nowości innych wydawców zapowiadana jest na II połowę września, w tym Fenix numer 8 i wraz z nim zestawy promocyjne, więc zaraz po przerwie będzie moc pracy.

Oddajemy przed przerwą kolejne dwie książki do druku – Trzecią możliwość Krzysztofa Borunia (Archiwum polskiej fantastyki) i Złoty Wiek SF tom 6 (Klasyka amerykańskiej sf), ich premiera także zbiegnie się z końcem przerwy urlopowej – czyli na początku października.

Spłynęły już tłumaczenia naszych listopadowych zapowiedzi: Długiego wschodu na Ennie Jewgienija Gulakowskiego (Trylogia Rotanowa, część druga) i Planety złomowisko H.Beam Pipera (Galaktyka Gutenberga) – wszystko idzie zgodnie z planem.

Mam też zaawansowane prace nad kolejnym festiwalem – będzie kilka ciekawych premier książkowych i spotkań z ciekawymi autorami. Uruchomimy w tym roku nową stronę festiwalu, już pod nowym adresem.

Koniec raportu.

Komentarze (13)

tp:

2 Wrz 2019 o 16:07.

Panie Wojtku, swego czasu zapowiadał Pan GG na sierpień/wrzesień. Była, czy też ostania para wyszła przed wakacjami, a kolejna będzie dopiero w listopadzie/grudniu?

Wojtek Sedeńko:

2 Wrz 2019 o 17:44.

GG przesuwa się w czasie – wszystkie książki są w przekładzie i od tłumaczy zależy, jak szybko się ukażą. Dostałem Pipera i w przekładzie jest Barsoom 10. Wenus 2 i 3 także w przekładzie. Lensman 3 powinien być w listopadzie, podobnie ostatni Sheckley, bonusowy. Lensman 4 na wiosnę. Jak to ułożę w pary, jeszcze nie wiem. Trzeba się nastawić na II połowę października. Najwcześniej.

tp:

2 Wrz 2019 o 17:56.

Dziękuję za informację, bo już myślałem, że przegapiłem jakiegoś maila i nie zapłaciłem za książki.

Rafał:

2 Wrz 2019 o 20:42.

Właśnie nabyłem dwa najnowsze ebooki Barsoom. W Sieci znalazłem obrazki z okładkami w starej szacie graficznej. Nistety jakość taka sobie, a chętnie bym podmienił, bo stara szata jakoś mi bardziej leży
Coś Pan wie o takich wersjach okładek (można się jakoś do nich dobrać?). A może to robota jakiegoś prywatnego wielbiciela starej szaty?

Wojtek Sedeńko:

3 Wrz 2019 o 5:35.

Ebooki i książki dostępne tylko w nowej szacie.

zaintrygowana:

17 Wrz 2019 o 16:22.

Panie Wojtku, mam cztery tomy „Złotego wieku sf” z Galaktyki Gutenberga, jeszcze z Solarisu. Czy te nowe tomy 5-7 wydane już przeprzez Stalker Books mają takie same rozmiary?

Wojtek Sedeńko:

18 Wrz 2019 o 19:24.

Ten sam wymiar, i nie powtarzają się opowiadania 🙂

zaintrygowana:

19 Wrz 2019 o 10:08.

Dziękuję za odpowiedź. Domyślam się, że zawartość jest inna. Chciałam tylko się upewnić, czy książki na półce nie będą wyglądać jak nie z tej samej parafii 🙂
Panie Wojtku, a jest szansa na dodruki antologii rosyjskich i radzieckich, których nakład się wyczerpał?

Wojtek Sedeńko:

19 Wrz 2019 o 14:36.

Dodruków z serii GG nie przewiduję, po ukazaniu się wszystkich książek w serii, nastąpi zamknięcie serii. Moje plany przewidują nowe antologie, ale już w nowej serii.

przechodzien:

19 Wrz 2019 o 14:55.

A to nie miało być tak, że książki w GG (a także APF) miały być drukowane ‚na zamówienie’ w miarę potrzeb? Takie chyba były deklaracje, gdy seria startowała… A tu się okazuje, że kto nie zasubskrybował, to może obejść się smakiem…

Jaro:

22 Wrz 2019 o 10:26.

Tak tylko informacyjnie: Swego czasu sondował Pan sens wydania serii o Tarzanie Burroughsa. Przeanalizowałem późniejszą tematykę Tarzana po roku 1960 i znalazłem kilku autorów piszących książki o tym bohaterze. Należą do nich: Fritz Leiber, Robert Anthony Salvatore, Philip Jose Farmer, Andy Briggs, Will Murray, Michael A Sanford, Thomas Zachek i Ralph Laughlin. Może warto zasięgnąć wiedzę na temat tej literatury i opisać ją w jakimś artykule?

Wojtek Sedeńko:

23 Wrz 2019 o 5:29.

Specem od Tarzana jest Robert Lipski. Jemu przekazuję temat 🙂

Wojtek Sedeńko:

23 Wrz 2019 o 5:36.

Pisałem o tym w newsletterach do klientów księgarni i do subskrybentów także. GG to książki i prawa Solaris. Inny ISBN. Umowa z Solaris (nie byłem w nim właścicielem) była taka, że dokończę serię w szacie, żeby subskrybenci otrzymali wszystkie z zaplanowanych 115 książek i seria zostanie zamknięta. Wydrukowany zapas książek powoli się wyczerpuje lub już wyczerpał, i one nie będą dodrukowywane.

Zostaw komentarz