Konwenty w tym roku

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 16 Lipiec 2019

Mamy drugie półrocze, za mną Pyrkon i Sedeńkon, jak dowcipnie nazwał festiwal fantastyki Jacek Inglot. Przede mną w tym roku jeszcze 3-4 konwenty.

8-11 sierpnia zapraszam na moje stoisko na Polconie w Białymstoku. Mówią, że to będzie ostatni Polcon w dziejach, bo nie ma chętnych do robienia kolejnych. Byłoby szkoda, ale na pewno Polcon jest zbyt dobrą marką, by z niej rezygnować po 35 latach. Może trzeba by zmienić tylko formułę – nie ścigać się z wielkimi conami, nastawionymi na komercję, ale robić Polcon taki jak kiedyś – z literaturą, filmem, malarstwem, nastawiony na 500 uczestników. W każdym razie, gorąco zapraszam na Podlasie – ja przygotuję kilka gorących premier, będą prapremierowe książki Powergraphu (Rak, Kańtoch, Zbierzchowski).

6-8 września zapraszam na Kapitularz do Łodzi. Malutki konwent, raczej nie literacki, a sądząc z liczby gości – będę tam jedynym obrońcą literatury w potopie mangi, cospleya, gier, kostek itp. Będę miał małe stoisko ze Stalker Books, zapraszam wszystkich łodzian – będzie czas na pogaduchy, bo nie nastawiam się handlowo, ale żeby pouczestniczyć. Zaraz po Kapitularzu planuję wylot z Polski na urlop, a także 15-dniową przerwę w działaniu księgarni i wydawnictwa.

8-10 listopada – lubelski Falkon – jubileuszowa 20. edycja bardzo fajnego konwentu. A ja będę tam już po raz dwudziesty. Tradycyjnie dobre stoisko, nowości.

Zostaw komentarz