Antologia króciaków

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 4 Kwiecień 2019

antologiakrociakowW science fiction zawsze mnie radowały krótkie opowiadania, 2-3 strony, maksymalnie 7. Pomysł, lakoniczna fabuła, zaskakująca puenta. Od  lat zbieram takie króciaki, bo marzyło mi się wydać antologię szortów. Problem w tym, że uzbierać ich trzeba sporo, przynajmniej 20, by tomik wyglądał jak książka a nie broszurka. Ale jak się uprę… W dodatku znalazłem podobnych pasjonatów, tłumaczy.

Na sierpniowy Polcon taką antologię szykuję. Wśród autorów Heinlein, Bradbury, Brown, Bova, Fyfe, Shaw, Disch, Slesar, Williamson… Kto wie, może to będzie pierwsza taka antologia na świecie? Kwintesencja krótkiej formy literackiej w sf. Dużo mam z nią radochy. I waszej uwadze polecam.

Komentarze (6)

IwoX:

4 Kwi 2019 o 15:39.

Uwielbiam opowiadania! A krótkie tym bardziej 😉

xan4:

5 Kwi 2019 o 7:02.

Jeżeli już, to trzecia na świecie, bo pierwsze były Szortal Fiction (szorty) i Szortal Fiction 2 (drabble).
Wydane przez Sortal i Solaris. Tytułem sprostowania.

Krathor:

5 Kwi 2019 o 11:40.

Zdecydowanie popieram. Krótkie opowiadania to dla mnie jednak z najlepszych rzeczy w fantastyce. Jak trafiłem „do fantastyki” w połowie lat pod koniec lat 80’tych to to właśnie mnie urzekło najbardziej. Sentyment pozostał… Do dziś pamiętam jaki byłem zafascynowany i urzeczony shortami Arthura C. Clarke’a. Zapłaciłbym już dzisiaj jakąś przedsprzedaż. Najlepiej w druku i e-book’u.

Wojtek Sedeńko:

5 Kwi 2019 o 14:05.

No tak, przecież…

Wojtek Sedeńko:

5 Kwi 2019 o 14:08.

Przedsprzedaże w miesiącu premiery – inaczej kupę papierologii trzeba robić. Jakieś fry zaliczkowe, potem je fiskalizować, potem… To nie jest kraj dla mądrych ludzi, że sparafrazuję McCarthy’ego.

Krzysiek:

7 Kwi 2019 o 19:43.

Fajnie, że będzie na Polcon, kupię na konwencie.

Zostaw komentarz