Ciekawy gadżet na festiwal

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 9 Maj 2018

Rok temu wymyśliłem sobie talię kart fandomowych – jak mam czas, lubię zagrać w bridża, kierki, canastę. I na ten jubileuszowy festiwal przygotowujemy specjalną talię kart do gry. 52 + 4 jokery + 4 retro jokery. Dwa rewersy – fantasy i SF, na awersach, na wszystkich kartach – znane postaci z fandomu – pisarze, czytelnicy, weterani festiwalowi.

W zeszłym roku chcieliśmy zrobić odręczne rysunki, pod kątem kart właśnie. Ale rysowanie trwało bardzo długo, czterech plastyków grafików zaproszonych przez firmę Wacom wręcz mdlało nad tabletami. Nie udało się „zdjąć wszystkich”, sami graficy nie byli zadowoleni z niektórych odwzorowań. Dlatego, aby ujednolicić projekt, postanowiliśmy skorzystać ze zdjęć, m.in. Sławka Okrzesika, Michała Dagajewa, wydawców, agencji i samych zainteresowanych.

Projektem zajął się Piotr Sokołowski, utalentowany artysta, którego prace SF będzie można podziwiać na jednym z najbliższych festiwali.

Taka nowinka, z okazji jubileuszu. Nie pierwsza i nie ostatnia 🙂

Talia (podwójna, brydżowa) będzie dostępna na festiwalu, sądzę, że nakład wystarczy i na Polcon i jakąś niewielką wysyłkę jeszcze. A oto próbka:

awersprzyklad1a awersprzyklad2a karta1 karta2 rewersfantasy rewersscifi

Zostaw komentarz