Premiera na festiwal

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 27 Grudzień 2017

Chodziło mi ta książka po głowie od dawna, ale potrzebowałem kopa. Niespodziewanie popchnął mnie w odpowiednim kierunku Marek Oramus – spotkaliśmy się w Stawigudzie z powodu kolejnych dwóch tomów jego Dzieł, zaplanowanych na 2018, a także całkiem nowej książki w Krytykach o fantastyce. No i padło pytanie, czemu nie zbiorę swojej publicystyki.

Myślałem o tym, ale przyznam, że dopiero jak pozbierałem teksty porozrzucane w folderach na kilku komputerach, wyszło, iż mam ich na tysiącstronicową książkę. Po selekcji uzbiera się materiału na porządny, 400-stronicowy tom.

Układam go w tej chwili, segreguję, skracam, coś dodaję, opatruję opisami. Będzie dużo wywiadów z tuzami fantastyki, stąd tytuł Pejzaż z gwiazdami; do tego kilka esejów, artykułów. Materiały publikowane w Internecie, „Nowej Fantastyce”, starych „SFinksach”, „Tygodniku Powszechnym”, wydłubane z paru książek. Potem daję do przeczytania Markowi Oramusowi, który – nieopatrznie – zarezerwował sobie prawo napisania wstępu.

Dokładniej o zawartości już wkrótce. Na okładce fragment obrazu Mai Borowicz, której niniejszym gorąco dziękuję. Premiera przed festiwalem w NieNidzicy.

PEJZAZCOVER

Komentarze (6)

IwoX:

28 Gru 2017 o 13:29.

Wojtku! Od razu rezerwuję 🙂

rohan:

29 Gru 2017 o 14:12.

Dobra wiadomość. A co z zapowiadaną w tej serii książką Lecha Jęczmyka?

Janusz:

29 Gru 2017 o 14:55.

A jakiś plan wydawniczy na 2018?

Wojtek Sedeńko:

29 Gru 2017 o 16:21.

W styczniu będę się z nim widział. W planach nowa pozycja Oramusa i prawdopodobnie Gociek.

Wojtek Sedeńko:

29 Gru 2017 o 16:23.

Sporo książek jest już umieszczonych w zapowiedziach na stronie, KOF, APF, Dzieła MO.
Wkrótce nowa edycja Burroughsa. W przekładzie sporo Rosjan. Ale nasze tempo w nadchodzącym roku znacznie spadnie – chcę się zająć pisaniem.

tp:

29 Gru 2017 o 19:15.

To chyba jakaś inna strona z zapowiedziami się nam wyświetla. Ja tam na stronie solarisnet.pl raptem widzę Oramusa x 2 i już.

Zostaw komentarz