Mierki

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 11 Wrzesień 2017

Cóż, prawie wszystko wiadomo, ale jeszcze czekam do środy. Mierki i Kormoran mają sporą przewagę nad nieznanym Waplewem, za którym optują głównie ci, co pamiętają moje Polcony, i ci, którym Mierki nie przypadły do gustu w trakcie festiwalu w 2006.  Tych zapewniam, że od tamtych czasów ośrodek zmienił się. Teraz jest prywatny właściciel, który zerwał z pewnymi starymi zwyczajami. Przede wszystkim poprawiono wyżywienie, restauracja przeszła na system bufetowy. Posiłki można zamawiać także w restauracji – menu macie na stronie.

Tych, którzy będą mieli zwierzęta informuję, że są dozwolone za opłatą, we wszystkich budynkach. To już standard w hotelach.

Mnie samemu Mierki też bardziej odpowiadają. Przyczyn jest kilka, i to prozaicznych.
1) jest to ośrodek mniejszy powierzchniowo. W Waplewie atrakcje są rozrzucone na chyba 50 hektarach. Duże odległości między salami, niektóre na zewnątrz w osobnych budynkach, wiata grillowa jakieś 400 metrów od hotelu. Samo przemieszczanie się jest czasochłonne, w razie niepogody kłopotliwe, a nas do obsługi jest niewiele osób. W Kormoranie sale konferencyjne są w jednym budynku. Tudzież restauracja, bar, basen, recepcja. Dla mnie wygoda.
2) jest bliżej do Stawigudy, tylko 20 km, zawsze można coś dowieźć
3) lepszy standard hotelu. Najtańsze pawilony mają ten sam standard i cenę co Kalbornia. Hotel ma wyższy standard, 3-gwiazdkowy, a cena taka sama jak w Waplewie. W dodatku – w Waplewie mamy przede wszystkim domki – 180 miejsc w domkach plus 40 w hotelu głównym i 60 w budynku Maróz już poza ośrodkiem. W Kormoranie 400 w jednym miejscu. Nie muszę mówić, że łatwiej nad tym zapanujemy.
4) jezioro Pluszne, nad którymi leżą Mierki jest bez porównania piękniejsze od jez. Maróz. Wspaniała czysta woda, będzie gdzie robić eventy.

Ale poczekajmy jeszcze do środy.

Jedno jest pewne. Akredytacje ruszą wcześniej niż zwykle, bo będę chciał szybciej rozpocząć kampanię reklamową i zyskać więcej uczestników. Najpóźniej w listopadzie.

A wy już myślcie nad konkursami, jakie chcecie zorganizować, by uatrakcyjnić program.

Komentarze (6)

Liteon:

11 Wrz 2017 o 21:33.

Przekonany! ok Mierki 🙂

Agi:

12 Wrz 2017 o 8:03.

Bardzo chętnie znów odwiedzę Mierki.

Godryk:

14 Wrz 2017 o 14:01.

Wojtek, a chcesz konkursy z twórczości Lema i Zajdla? Mogę jeszcze Peteckiego dołożyć. 😉

Wojtek Sedeńko:

14 Wrz 2017 o 14:23.

Bardzo chętnie, pisz na priva bądź pogadamy w Zielonej jutro.

Silaqui:

14 Wrz 2017 o 20:49.

@Godryk – przy konkursie o Peteckim z przyemnością pomogę 🙂

Lowenna:

16 Wrz 2017 o 10:37.

Żegnaliśmy się w Nidzicy informacją o planowanym wydłużeniu 25 festiwalu o środę. Rozumiem, że w zaistniałej sytuacji z pomysłu zrezygnowałeś.

Zostaw komentarz