Dwie skrzynie pereł zamiast jednej

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 10 Kwiecień 2017

ian4-1000Nie jest tajemnicą, że Iana Watsona stawiam wśród najwybitniejszych twórców opowiadań. Zawsze jest na pudle, dwa pozostałe miejsca są wymienne.

Kiedy na Polconie zaprosiłem Iana na ten rok do Nidzicy od razu przyjął zaproszenie. Umówiliśmy się też, że dokona własnego wyboru opowiadań jeszcze nieznanych polskiemu czytelnikowi. Już jesienią otrzymałem od niego wiele plików, a każde z opowiadań było po prostu perełką krótkiej formy. Rozmaitość tematów, wielka spostrzegawczość i oryginalność, poczucie humoru – to znak rozpoznawczy Watsona.

Planowaliśmy jeden tom, ale robimy wszystko – zwłaszcza tłumacz, Tomek Walenciak – żeby na Nidzicę był gotowy nie jeden, a dwa tomy nowych, absolutnie fascynujących opowiadań. Pierwszy tom właściwie zakończony, czekam na drugi. Razem ze wznowieniem kilku starszych tekstów, przygotowanych na Polcon, będzie to ładny zestaw Mistrza.

A ja zapraszam na Nidzicę, by wysłuchać dowcipnych i elokwentnych wypowiedzi Iana Watsona, który w interesujący sposób potrafi mówić o fantastyce i o swoich inspiracjach. Ian przyjedzie ze swoją żoną, Cristiną Macia, Hiszpanką (mieszkają w kraju Basków, niedaleko Pik Europa), która jest tłumaczką fantastyki anglosaskiej (m.in. GRRM) i organizatorką tamtejszego fandomu.

planeta smierci coverplaneta smierci cover planeta smierci cover

Komentarze (2)

Krzysiek:

20 Kwi 2017 o 21:21.

Mam pytanie „okołokonwentowe”, czy wybieracie się na Pyrkon a jeśli tak to czy jest szansa, że dacie podpisać Wattsowi coś co będzie można kupić w Waszym sklepie?

Wojtek Sedeńko:

20 Kwi 2017 o 22:41.

Będziemy na Pyrkonie, ale nie planujemy wizyty Wattsa na stoisku, chyba żeby się trafiła taka okazja. Na tej imprezie jest chaos, co będzie, to będzie. Mieliśmy dwa razy książki z jego autografami, ale po Falkonach.

Zostaw komentarz