Sekretarz Martina

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 10 Luty 2017

Kiedy bukowałem bilety na samolot GRRMartina do Polski, gdzie miał być gościem festiwalu w Nidzicy, do końca sądziłem, że Martin przyjedzie z żoną. Ostatecznie przyleciał z nim sekretarz, tak go GRRM tytułował, Ty Franck. Początkujący pisarz SF.

Martin był gościem, który absolutnie przykuł uwagę uczestników, wywiady, spotkania, biesiadowanie. Gdzieś tam w jego cieniu snuł się długowłosy Ty. Nie wiedzieliśmy wówczas, że w tym samym roku opublikował, w duecie z Danielem Abrahamem, pod wspólnym pseudonimem James S.A. Corey powieść Przebudzenie Lewiatana, rozwiniętą z sugestywnego opowiadania, a która odniosła taki sukces, że ostatecznie zrobiła się z niej trylogia. A telewizja SyFy nakręciła całkiem zgrabny serial The Expance. Właśnie rozpoczęto emisję drugiego sezonu.

I tak, całkiem nieświadomi, mieliśmy jednego roku w Nidzicy twórców dwóch seriali telewizyjnych – Gry o tron i Expanse. Na zdjęciu Ty, pośrodku, pomiędzy GRRM i Andrzejem Zyskiem.

tyler-1000

Komentarze (4)

Shadow:

11 Lut 2017 o 20:12.

Z tym „nie wiedzieliśmy” to trochę przesadzasz, Ty otwarcie świętował wydanie swojej książki na biesiadzie 🙂

Wojtek Sedeńko:

11 Lut 2017 o 22:27.

Dopóki nie zaczął świętować, ja nie wiedziałem. Ty pewnie też 🙂 Serial powstał 5 lat później. A na biesiadzie już ich nie było…

niepco:

20 Lut 2017 o 17:57.

Szkoda tylko, że FS poniechała wydawania kontynuacji Przebudzenia Lewiatana:-(

Wojtek Sedeńko:

20 Lut 2017 o 19:33.

Porzucone wracają. Vide Rój Larsona, Drageus zapowiada wznowienie i kolejne tomy Star Force.

Zostaw komentarz