Rzeczypospolita Magiczna

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 12 sierpień 2014

cover w mocy wichru 3 27Rozmawiam z naszymi polskim autorami, których książki wydaliśmy i właśnie dowiedziałem się zaskakującej rzeczy. Otóż na spotkaniach autorskich są im zadawane pytania typu – ile nam zapłacili za wydanie ich książek. Doprawdy, nie wiem skąd podobne myśli lęgną się w głowach czytelników, składam to na karb wysokich temperatur. Praktycznie nie robimy self publishingu. Trafiło się kilka książek, ale były oznaczone Solaris self publishing. Książki z fantastyki – także te cyfrowe, niskonakładowe – wydajemy na podstawie tradycyjnych umów z pisarzami. Gwarantujemy im – też dzięki własnemu drukowi – przyzwoite gaże zależne od liczby sprzedanych egzemplarzy. Od siebie dodam, że procentowo są one 2,5 raza większe od standardowych umów wydawniczych zawieranych na druk w polskich wydawnictwach.

A na Polcon 2014, który odbędzie się na początku września, szykujemy dwie nowe książki rodzimych autorów. Dzisiaj o pierwszej z nich – Rzeczypospolitej Magicznej Cezarego Frąca. Autor znany dotąd z licznych przekładów z angielskiego, często z żoną, Marią Gębicką-Frąc. Pisywał do czasopism i antologii. Teraz nadszedł czas na debiut książkowy.

Rzeczypospolita Magiczna to będzie pozycja na polskim rynku dość wyjątkowa. Fantasy na wesoło – a uśmiechnąłem się podczas lektury kilka razy, w tym raz zarżałem. Kolegium magów recenzentów dokonuje przeglądu wydarzeń magicznych, które ostatnio miały miejsce w ich krainie i cenzuruje, które mają pozostać w annałach uniwersyteckich, a które lepiej usunąć z oficjalnego obroty.

Przez karty przewijają się postaci magów zdolnych, ale i nieudaczników, pijaków oraz erotomanów. Do tego tępi krasnoludowie, pijane smoki i wiele innych, zabawnych osób, maszkar i potworów. A alkohol, jak to w Rzeczypospolitej, leje się strumieniami.

Komentarze (6)

Anna:

12 sie 2014 o 12:25.

O, kurczę, nie wierzę! Już dawno zwątpiłam, że ta książka się ukaże 🙂

Nagakura:

13 sie 2014 o 13:16.

Nie chcę szukać dziury w całym, ale czy nie powinno być „rzeczpospolita”? „Rzeczypospolita” jest w wołaczu a w tytule książki mamy chyba do czynienia z mianownikiem.

oLiardi:

13 sie 2014 o 13:44.

To jest, jak rozumiem, wydanie papierowe, czy będzie także ebook?

Wojtek Sedeńko:

13 sie 2014 o 15:06.

Będzie, choć nie równolegle.

Wojtek Sedeńko:

13 sie 2014 o 15:10.

Próbujemy reagować od początku, ale to autora licentia poetica. Może się uda.

Anna:

13 sie 2014 o 15:28.

Jeżeli chodzi o tytuł, autor wyjaśniał sprawę w 2008 roku tutaj: http://latajaca-holera.pl/forum/viewtopic.php?p=363083&highlight=#363083

Zostaw komentarz