Buksi – giełda książek używanych i inne możliwości

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 17 Grudzień 2012

Zajęci budowaniem nowego sklepu i drukarni cyfrowej, odłożyliśmy na jakiś czas dokończenie portalu Buksi.pl.  Zabraliśmy się za to teraz. Właściwie mogę ogłosić, że portal już funkcjonuje właściwie, do przetestowania pozostały nam drobne sprawy, co zrobimy do końca grudnia. Problemy pojawiają się z kompatybilnością pewnych możliwości użytkowych dla blogerów. W użyciu jest bowiem kilka przeglądarek i jeszcze więcej programów blogerskich. Na pewno działa już jednak możliwość blogowania i zarabiania na blogowaniu na Buksi.

Generalnie Buksi został już zintegrowany z dwoma najważniejszymi bazami: Solarisnet.pl i z Encyklopedią Fantastyki. Jest wciąż aktualizowany, automatycznie, i baza się powiększa z każdym dniem.

Każdy użytkownik Solarisnet.pl, mający w księgarni konto, ma konto z tym samym loginem i hasłem na Buksi. To system zintegrowany automatycznie.

Czym jest platforma Buksi.pl?


1. Możesz założyć na niej własną biblioteczkę. Po zalogowaniu się tworzysz spis swoich książek z półek. Nie musisz już pisać w kajetach, w edytorach – na buksi będziesz miał bazę z okładką, opisem książki. Dla tych, co mają już swoje bazy na innych portalach tego typu, np. lubimyczytać czy fantasta – zapewniliśmy możliwość zaimportowania swoich baz z tamtych systemów do Buksi. W ten sposób możecie mieć bazę w kilku systemach. Z tym, że na Buksi możecie oddawać swoje książki na giełdę!

2. Giełda książek używanych – korzystając ze swojej biblioteczki możesz wrzucać książki przeczytane, niechciane, podwójne na giełdę książek. Jeśli znajdziesz na nie oferenta, dogadujesz się bezpośrednio z nim – wymieniasz, sprzedajesz. My nie uczestniczymy w tym procesie, nie pobieramy żadnych opłat. Jesteśmy tylko miejscem spotkań czytelników

3. Jeśli szukasz jakiś książek – na giełdę możesz wstawić listę tytułów poszukiwanych

4. Poznajesz innych czytelników o podobnych zainteresowaniach – Buksi jest portalem społecznościowym opartym na zasadzie znanej z facebooka. Możecie przyjmować zaproszenia do grona przyjaciół, poznawać ludzi z twojego miejsca zamieszkania itd.

5. Platforma wydawców – do Buksi zapraszamy właśnie wydawców. Będą mogli sami reklamować swoje książki, zapowiedzi. Będziecie mogli się z nimi kontaktować. Możecie określać swój profil czytelniczy i otrzymywać newslettery dotyczące ulubionego gatunku od wydawców, którzy z Buksi rozpoczną współpracę.

6. Możliwość zarabiania na prowadzeniu bloga – Na Buksi możesz założyć swój blog. Nazwij go jak chcesz i pisz o swoich lekturach. Zamieszczaj przy tym wklejki do księgarni Solarisnet.pl Oznacza to, że jeśli ktoś zainteresuje się Twoim wpisem, kliknie z bloga na naszą księgarnię i kupi książkę, to bloger otrzyma na swoim koncie kupon rabatowy, który może wykorzystać w zakupach książek u nas. Jeśli kupi tę książkę z jego bloga (ze wszystkich wpisów, gdzie będzie wklejka) więcej osób, jego zysk będzie większy. To system partnerski. Wklejki będzie można wkrótce umieszczać na blogach poza naszym systemem, ale musimy się dopasować do wielu programów.

 

I to tyle. Ja sam w Święta zacznę budować na Buksi swoją biblioteczkę, mam też do pozbycia się co najmniej z setkę książek. Więc wrzucę ja na giełdę. I Was zapraszam na Buksi całym sercem.

Komentarze (8)

szati:

17 Gru 2012 o 13:53.

Czy wydania będą uporządkowane tak jak w encyklopedii? Bo póki co część wydań jednej książki jest w bazie, innych nie ma i nie wiadomo dlaczego akurat te, a nie inne. W ogóle wygodniej byłoby gdyby znalazły się na jednej podstronie, a nie funkcjonowały jako osobne książki. Tak jak to działa na fantaście lub (ewentualnie – mniej dopracowane) lubimyczytac. Albo wcale nie uwzględniać wydań, jak to robi biblionetka, tylko wtedy powstanie problem z giełdą.

Wojtek Sedeńko:

17 Gru 2012 o 15:35.

Będą. To skomplikowany bardzo system, a EF jest na zupełnie innych programach zbudowana. Wiemy, że nie zawsze wszelkie wydania wchodzą. Pracujemy nad tym. Ale chcieliśmy już oddać Buksi w ręce czytelników. Najlepiej robić coś w praniu.

draken:

29 Gru 2012 o 22:10.

1. Zalogowałem się mailem i hasłem z solarisnet – tak miało być?
2. import książek z fantasty w zasadzie się nie powiódł. Z ponad 800 zaimportowały się 47 – i na dodatek nie w tych wydaniach co trzeba. Zapewne winny jest brak ISBN w eksporcie z fantasty
3. A tak w ogóle, to genialny pomysł. Gratuluję

draken:

30 Gru 2012 o 1:48.

I ciąg dalszy:
Ad 1. – Jakoś pominąłem tę linijkę o wspólnym logowaniu czytając wpis o buksi. Mea culpa.

4. Będzie można dodawać komiksy? Czasopisma?
5. Będzie można zobaczyć wszystkie oferowane do wymiany ksiażki? Szukanie po nazwie miejscowości jest karkołomne.

Wojtek Sedeńko:

31 Gru 2012 o 10:47.

No tak, z importami tak już bywa, ale w naszych systemach ISBN odgrywa największą rolę. Starsze książki, do I połowy 70. nie miały tego numeru, ale procentowo nie jest to duża część bazy.

niepco:

4 Sty 2013 o 18:56.

Kiedy nastąpi poprawa importu w buksi? Mam do wprowadzenia ponad 800 pozycji z fantastyki i importowanie na raty jest mocno upierdliwe:-)
Czy będzie mozliwy import z programów bibliotecznych? Ja uzywam Biblos Pro firmy Jezyk Software. Mam w nim mozliwość eksportu w formacie tekstowym, xml, html i MARC21

Wojtek Sedeńko:

7 Sty 2013 o 14:32.

Z tymi importami zawsze jest kłopot, przechodzimy to za każdym razem, gdy przebudowujemy sklep. Niby systemy te same, ale nowe wersje i nic nie kompatybilne. A jak już chodzi o import z innych baz – zawsze są kłopoty. A to system operacyjny, a to oprogramowanie itp. Ja sam swoją bazę importowałem kilka razy, i zawsze ileś traciłem. Ja oczywiście wszystko przekazuję programiście, ale on by musiał każdemu importowi przyglądać się osobno…

Damian:

8 Sty 2013 o 12:03.

Poszukuję 2061: Odyseja Kosmiczna wydawnictwa Amber.
Niestety nie ma tego wydania katalogu Buksi.
Nie udało mi się więc dodać tego konkretnego wydania do listy życzeń.
Jak moge dodać taką pozycję?
Wydanie o które mi chodzi jest widoczne w encyklopedii fantastyki
http://encyklopediafantastyki.pl/index.php?title=2061%3A_Odyseja_kosmiczna

Zostaw komentarz