Zdrojewski nagradza

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 7 październik 2012

Minister Zdrojewski ponownie nagradza za działalność na niwie fantastyki.  Co prawda próżno szukać tej informacji na stronie MKiDN, ale sami obdarowani chwalą się na fejsie, więc mogę chyba za nimi podać. Najpierw nagrodzono Jacka Gdańca medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za działalność popularyzatorską w komiksie. Srebrne medale za działalność na polu fantastyki otrzymali też Jacek Dukaj, Rafał Kosik, Szczepan Twardoch i Maciej Guzek. Trudno wyguglać więcej informacji, chociaż wiadomo, że Zdrojewski miał przyznać nagrody także redakcji „Nowej Fantastyki” z okazji 30-lecia pisma. Jak dowiem się więcej, poinformuję.

Laureatom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Tak trzymać!

Komentarze (6)

Leszek Błaszkiewicz:

7 paź 2012 o 15:53.

Ciekawe skąd akurat wybór takiego składu nagrodzonych, bo dorobek jakby nierówny 😉
Czy wcześniej nagradzano fantastów?

Wojtek Sedeńko:

8 paź 2012 o 7:23.

Eee, dostali na 25 NF wszyscy redaktorzy, chyba nawet niezależnie od stażu. Choćby parę miesięcy pracował, sru, medal. Dobrze, medali nigdy dosyć. 😀 Grunt to klimat, żeby widziano w MKiDN pop kulturę.

don Camillo:

8 paź 2012 o 17:50.

A nieprawda! Jedynie CD Jack i dwie inne osoby z branży komiksowej dostały odznaczenie od Zdrojewskiego, a Dukaj, Kosik, Twardoch i Guzek – plus 16 innych osób (autorów związanych z NF, redaktorów) dostało medale z okazji XXX-lecia NF. Nie państwowe, tylko prywatne medale okolicznościowe (tyle że wręczał je dyrektor NCK).
W sieci panuje kompletny galimatias informacyjny.
Już nawet Katedra powtórzyła za blogiem tę plotę o Zdrojewskim…

WojtaS:

8 paź 2012 o 19:04.

Nieprawda? Zacytuję za fejsem Kosikowym i Guzkowym:

Dostałem pierwszy w życiu medal. Medal za wkład w rozwój fantastyki w tym szarym kraju. Bardzo dziękuję Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Panu Ministrowi Bohdanowi Zdrojewskiemu w szczególności.
Czyżby sami nie wiedzieli, od kogo dostają medale? Od Zdrojewskiego czy od Dudka? Na stronach NCK nie ma nawet wzmianki o medalach. Na MKiDN też. Może to humbug?

Najważniejsze, że medali jak słyszę wiecej niz w Londynie. Tak trzymać 😀

don Camillo:

9 paź 2012 o 16:46.

Ano sami nie wiedzieli, co dostają, na to wygląda…
Na fejsie NF są już wyjaśnienia – i pełna lista nazwisk.

Wojtek Sedeńko:

10 paź 2012 o 8:23.

Once more congrats

Zostaw komentarz