Nowa stara księgarnia

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 29 wrzesień 2012

Od piątku trwają prace nad wymianą szaty i funkcjonalności w naszej księgarni.  Z niedzieli na poniedziałek sklep otrzyma nie tylko nowy wygląd. Przede wszystkim będą nowe działy: znacznie poszerzony dział książkowy, filmy, komiksy, gry - na początek komputerowe, rpg, potem dojdą planszówki. Trwa synchronizacja sklepu z allegro, tak, aby zamówienia z tej popularnej platformy handlowej spływały tym samym trybem, co zamówienia sklepowe. Jak zapewne wiecie, na allegro wyprzedajemy książki podniszczone, pogięte w transporcie, po atrakcyjnych cenach i wyprzedają się one na pniu. Kolejną rzeczą, którą uruchomimy jeszcze w tym roku będą e-booki. Ta oferta będzie rosła, ale rozmawiamy aktualnie z dostawcami, bo sklep do sprzedaży jest już gotowy. Klienci też zyskają. Będzie można zakładać kolejne listy życzeń, wysyłać je jako newslettery prezentowe, bawić się segregacją zakupów. Do tego sklep będzie generował wciąż nowe oferty z obniżkami, okazjami itp. Rusza program lojalnościowy i rabatowy. Za każde wydane w sklepie 10 zł klient otrzyma 2% tej wartości w punktach lojalnościowych, które będzie mógł potem wymienić na kupony, a te odpisze się od wskazanego zakupu. Proste, łatwe, zautomatyzowane i korzystne. Dla nas też, bo zależy nam na każdym kliencie. Dodatkowe rabaty uzyska się też za wybranie odpowiedniego sposobu płatności. Na przykład wybierając płatność na przelew-przedpłatę lub za gotówkę, płatne przy odbiorze, dostaniecie jeszcze dodatkowe 3% rabatu. Dlaczego? Bo płatność za płatność kartą, jak wszyscy wiedzą, bank bierze dokładnie taką prowizję od nas. My wolimy te pieniądze oddać nie bankowi, a klientowi. Księgarnia ma rozbudowany, ale bardzo prosty w obsłudze system partnerski przeznaczony dla blogerów. Jeśli ktoś pisząc na swoim blogu o książce (obojętnie jakiej, niekoniecznie naszego wydawnictwa), wklei pod recenzją obrazek z linkiem do naszej strony, a recenzja skusi jakiegoś czytelnika do kupienia tej książki w naszej księgarni, wówczas - oczywiście po zakończeniu transakcji przez wpłatę - bloger otrzyma za każdy zakup kilka złotych w kuponach rabatowych. Jeśli kupi tę pozycję kilkanaście osób poprzez jego blog, będzie to czysty zysk z przeczytania książki i napisania o niej kilku słów zachęty. Jestem pewny, że ten system przyciągnie do sklepu blogerów i wpłynie też na czytelnictwo. W dodatku, jeszcze w październiku, uruchomimy wreszcie buksi.pl, tam będzie można zakładać blogi za darmo. I będą sprzężone z bazą sklepu. Zaglądajcie więc od poniedziałku 1 października na solarisnet.pl, sprawdzajcie swoje listy życzeń, bawcie się nowym sklepem i piszcie o nim na blogach. Start około południa.

8 komentarzy

niepco:

30 wrz 2012 o 8:34.

Hasło pozostaje aktualne czy trzeba się będzie zarejestrować ponownie?

Lowenna:

30 wrz 2012 o 15:23.

Same dobre wieści 😉

Wojtek Sedeńko:

1 paź 2012 o 8:49.

Wszystko, co dotyczyło waszych kont pozostaje bez zmian. Teraz właśnie sprawdzamy ostatnie rzeczy, bo to import dziesiątków milionów drobnostek. Listy życzeń, konta, adresy, to oczywiście należy sprawdzić w pierwszej kolejności.

Tomek:

1 paź 2012 o 10:40.

Zapowiedź wprowadzenia ebooków cieszy najbardziej.

Wojtek Sedeńko:

1 paź 2012 o 11:52.

To temat najtrudniejszy, bo rynek dopiero się tworzy w Polsce, a już kładą na dystrybucję łapę rozmaici pośrednicy. A że chodzi i zabezpieczenia, to i temat się ciągnie. Ale chcemy podpisać umowę z jednym z większych dystrybutorów jak najszybciej.
A sklep do 15 już powinien działać. Dzisiaj jeszcze wiele poprawek robiliśmy, a z pewnością wiele wyjdzie jeszcze w praniu…

Anioł:

1 paź 2012 o 21:39.

Działa 🙂 Wszystko, przynajmniej na moim koncie, zaimportowane wzorowo 🙂 I jakoś tak ładniej, młodziej 😉

Grzegorz:

2 paź 2012 o 10:34.

Szkoda, że zniknęły podkategorie z działu fantastyki, które naprawdę ułatwiały życie i przeglądanie: non-fiction, kanon s-f, fantasy – teraz wszystko wrzucone do jednego worka…

Wojtek Sedeńko:

2 paź 2012 o 14:19.

Non fiction już jest, jutro wskoczą kanony. Będziemy tworzyć nowe kategorie i wrzucać do nie na nowo pozycje. Ale powolutku – baza nam mocno spuchła.

Zostaw komentarz