Komentarze

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 27 Wrzesień 2012

Wprowadziłem małą poprawkę do systemu bloga, istotną dla tych, co kontaktują się ze mną poprzez przez tę stronę lub komentują wpisy. Wprowadziłem konieczność wpisywania kodu, który każdorazowo przy pisaniu komentarza będzie się wyświetlał na stronie. Przepraszam za to utrudnienie, ale automaty wysyłające spam na blog utrudniały mi ostatnio życie. Usuwanie ich zajmowało mi już godzinę dziennie. Im większa oglądalność bloga, tym pojawiało się ich więcej, a każdy musiałem usuwać osobno. W ostatnich dniach przychodziło ich już ponad 500 na dobę. Mam nadzieję, że zrozumiecie konieczność wprowadzenia zmiany. Na pohybel spamodawcom!

Komentarze (8)

Rusłan:

27 Wrz 2012 o 15:29.

To już chyba wiem gdzie podziało się moje ostatnie pytanie 😀 W takim razie ponawiam – jest szansa na zbiór opowiadań Dana Simmonsa w serii „The best of…”?

Łukasz:

27 Wrz 2012 o 18:31.

Działa!

Wojtek Sedeńko:

28 Wrz 2012 o 10:35.

Przyznam się, że nie rozpatrywałem kandydatury Simmonsa. To pisarz, którego wydaje w Polsce kto inny, ja nie mam zwyczaju wchodzić komuś w paradę. Pojedyncze opowiadania to co innego. Mamy na warsztacie kilka tekstów tego pisarza. Poza tym, jego związki z SF bywają dość odległe, raczej pisze w klimatach weird, grozy…

Rusłan:

28 Wrz 2012 o 12:49.

Jeżeli seria „The best of…” z założenia ma dotyczyć twórców stricte SF to rzeczywiście Simmonsa trudno pod to podciągnąć. Z kolei znowu w „Rakietowych Szlakach” znalazło się miejsce na „Śmierć w Bangkoku”, które to opowiadanie nawet obok SF nie stało (nie żebym miał coś przeciwko jego obecności).

vanrad:

28 Wrz 2012 o 13:21.

To ja mam pytanie o serię „The best of” i szanse Swanwicka i Bishopa na ukazanie się w tejże, bo opka piszą znakomite.

ASX76:

28 Wrz 2012 o 14:05.

Nic nie szkodzi. Opowiadania w klimatach weird, grozy… byłyby miłym urozmaiceniem potencjalnego zbioru! Azaliż wszystko musi być czystym SF? 🙂

Skoro padła kandydatura Simmonsa, to co sądzi Pan o ewentualnym wydaniu „The Best of Stephen R. Donaldson”?

Wojtek Sedeńko:

1 Paź 2012 o 8:52.

Donaldson napisał w ogóle 16 opowiadań i nigdy nie przeskoczył już poziomu z Miłośnika zwierząt (możecie te rzeczy sprawdzać już na encyklopediafantastyki.pl. To pisarz jednego cyklu.

Wojtek Sedeńko:

1 Paź 2012 o 8:53.

Swanwick jest regularnie wydawany przez NF, tam pokazały się jego dobre teksty (i w RSZ). I wydaje go Mag. Bishop to jest ciekawa sprawa, ma genialne opowiadania. Fakt.