Książki Solaris do końca roku

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 1 sierpień 2012

Jak pewnie zauważyliście, trochę mniej książek z naszego wydawnictwa trafia do sprzedaży w ostatnich miesiącach. Jest to spowodowane zawirowaniami i kłopotami niektórych dystrybutorów - trudno produkować książki, gdy kolporterzy wstrzymują zakupy nowości. Po wakacjach powinno wszystko wrócić do normy. Do końca roku przewidujemy 6-7 książek. W sierpniu, na Polcon, ostatnie Rakietowe szlaki (siódmy tom będzie najbardziej obszerny). We wrześniu dwa tytuły: 11 - Żongler Światów, Nivena i Lernera, z serii dziejącej się przed Pierścieniem (nawiasem mówiąc nakład pierwszego tomu wyczerpał się właśnie i będzie potrzebny dodruk), a 25 - rewelacyjny i grubaśny tom najlepszych opowiadań i krótkich powieści Luciusa Sheparda, Krokodylowa skała. Na październik ostatni tom z serii Świat Pierścienia - Dzieci Pierścienia, Larry'ego Nivena (tłumaczenie już spłynęło). W listopadzie ukaże się drugi tom znakomitej trylogii Roberta J. Sawyera - www.Wiedza i kolejny tom Kroków w nieznane. Mirek Obarski pracuje jeszcze nad doborem tekstów.  W grudniu, jeśli zdążymy, antologia niespodzianka - nie mogę jeszcze zdradzić ani tematyki, ani autorów, ale będziecie mile zaskoczeni. Oprócz tego w przekładzie są kolejne książki Delany'ego, McDevitta, Sawyera i spółki Lerner - Niven.

6 komentarzy

vanrad:

1 sie 2012 o 12:21.

RS 7 i Shepard to pewniaki. Nowe KwN pewnie też, choć poczekam na tegoroczny skład. Czekam również na „Novę” Delany’ego i w ogóle oczekuję, że w przyszłym roku seria klasyka sf nabierze rozpędu. Może by tak Stapledon? Ma pan już jakieś pomysły na kolejne pozycje?

Janek Żerański:

1 sie 2012 o 16:56.

Delany, no wreszcie:-)

„Nova”, czy coś jeszcze innego?

Pp:

1 sie 2012 o 17:21.

Panie Wojtku – jakieś wieści co do Crowleya?

Wojtek Sedeńko:

2 sie 2012 o 7:35.

Pomysły są, ale realizacja zależy od sytuacji na rynku, gdzie idą spore zmiany. To samo mają inni wydawcy. Otrzymujemy od lat zapowiedzi od hurtu, jeszcze pół roku temu było to kilkanaście pozycji dziennie, ze wszystkich dziedzin. Dzisiaj przychodzą zapowiedzi na 2-3 książki, w dodatku spoza literatury – poradniki, religia…

Paul:

2 sie 2012 o 14:44.

Kolejne książki Delany’ego – czyli jakie?
Jeśli zaś chodzi o pozostałych autorów wymienionych przez Pana to rozumiem że chodzi o kontynuacje już wydawanych cykli?
Przyłączam się do pytania o ostatniego Crowleya.

Wojtek Sedeńko:

2 sie 2012 o 15:13.

Delany – Nova. Oczywiście chodzi o cykle – trzeba je przecież skończyć. Nt Crowleya pisałem już tu kilkukrotnie.

Zostaw komentarz