Kilka nowych fotografii retro

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: DZIAŁALNOŚĆ; WIEŚCI, utworzono: 11 lipiec 2012

Powiększa się moje archiwum fotografii fandomu. Publikację większości zdjęć wstrzymuję do chwili, kiedy po zakończeniu prac nad literacką częścią Encyklopedii Fantastyki, będę mógł zająć się nowymi modułami, w tym Fandomem, konwentami itd. Dzisiaj dostałem kolejny mejl z fotkami, ich autorem i właścicielem jest Robert Macieja. Zamieszczam je w archiwum. A trzy zdjęcia poniżej pokazują klimat imprez z 1985 i 1986 roku.


Na pierwszej fotografii wrocławski Fantasycon, zorganizowany przez Roberta Szmidta, na zdjęciu rozpoznaję wielu fanów: Piotrów Raka i Cholewę w towarzystwie Agnieszki Makowskiej, Wojtka Stankiewicza, Jabbę, Arniego, Krzyska Grzywnowicza, Ludwika Łozińskiego, Marka Nowowiejskiego, Gienka Wojtkowiaka, ekipę gdańska – wszyscy rechoczą z obrazu na ekranie telewizora. Ja z racji krótkowzroczności rzadko oglądałem przeglądy na nieśmiertelnym VHS, wolałem pogaduchy (tak jest i dzisiaj). Na drugiej fotografii, z tej samej imprezy: Janusz Kopka, Adam Białke, Leszek Lewandowski, Jacek Stachura, Maciek Rokicki, Robert Macieja, Marek Kaczorowski.

Trzecia fotografia to główna aula katowickiego Polconu 1986 – tutaj widoczni są: Andrzej Pieniążek, Darek Szkoda, Janusz Kopka, Darek Ciechomski, Robert Macieja, Marek S. Nowowiejski, Maciek Makowski, Jacek Wójciak.

Zostaw komentarz