Dodruk „Wiecznej Wojny” Joe Haldemana

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 2 maj 2012

Pod koniec maja ukaże się dodruk Wiecznej wojny Joe Haldemana. To najlepsza fantastyka wojenna, militarna, jaką kiedykolwiek napisano. Zdobywczyni Hugo, Nebuli i Locusa, nie licząc pomniejszych laurów. Wkrótce ma być sfilmowana, prawa zakupił Ridley Scott. Z pewnością może na kanwie tej powieści powstać film wielki. Dodruk będzie nie tylko w twardej oprawie, w serii Klasyka Science Fiction, ale także w miękkiej, ze skrzydełkami. Poniżej wizualizacja tego wydania popularnego, po prawej oprawa twarda, nawiązująca stylem do słynnego komiksu Marvano, będącego graficzną wersją powieści Haldemana.

4 komentarze

Fenrir:

2 maj 2012 o 9:53.

A jest szansa na dodruk „Niebezpiecznych wizji”, czy chociażby Bestera?

vanrad:

2 maj 2012 o 13:32.

Najlepsza wojenna fantastyka jaką kiedykolwiek napisano zaraz po „Zielonym kocurze diabła” Sheparda. Nikt, tak jak on w sf, nie potrafi oddać szaleństwa wojny. „Wieczna wojna” nie ma tej głębi i poetyckiego stylu. Po cichu liczę, że Solaris jednak wznowi powieść Sheparda, ale to pewnie nie jest możliwe, bo „Krokodylowa skała” wyczerpuje temat tego autora ze strony Pana wydawnictwa. Chciałbym nie mieć racji.

tommyreadalot:

4 maj 2012 o 15:47.

Witam!!Z innej beczki.JACK MCDEVITT.Bardzo polubiłem książki tego pisarza.Wiemy o planach wydania w przyszłym roku odyseii i omegi z serii AKADEMIA.Czy planuje pan wydanie jeszcze kolejnych przygód BENEDIKTA?Mam na myśłi THE DEVIL’S EYE, ECHO czy FIREBIRD? A do seri the best of pasowałby „Cryptic: The Best Short Fiction of Jack McDevitt „.Pozdrawiam

Wojtek Sedeńko:

6 maj 2012 o 10:38.

McDevitt jeszcze się u nas pojawi, ale nie wiem, w jakiej kolejności. W tej chwili jego tłumaczka przygotowuje inne przekłady.

Zostaw komentarz