Rakietowe szlaki domknięte

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 3 kwiecień 2012

Trochę było upychania, jak po urlopie, gdy trzeba siadać na walizkach, by je domknąć, ale Rakietowe szlaki są właściwie projektem zamkniętym, zapiętym na ostatni guzik. Wszystkie siedem tomów. Wczoraj zakończyłem szkic o historii SF, wcześniej był zaplanowany do piątki, pomimo powiększenia serii, na niej go zakończyłem. Szóstka i siódemka dostaną inne eseje. Karty rozłożone na wszystkie tomy. By je rozdać, musiałem mieć tłumaczenia, przeliczone objętości, dlatego tyle to trwało. Biała szóstka dostanie 9-10 tekstów, głównie dłuższych, samo "Śmieciowe drzewo" Aldissa to regularna mikropowieść, czekam też na jeszcze jedną zgodę od agenta. To ostatnia niewiadoma, tom pójdzie z nią lub bez niej. Dlatego zawartość ujawnię ok. 15 kwietnia. Siódemka będzie zawierała więcej opowiadań, bo chciałbym na zakończenie powrócić do starszych rzeczy, będzie kilka niezapomnianych opowiadań. Jeśli idzie o nowości, to w szóstce będą trzy (ale zajmą połowę objętości tomu), w siódemce także trzy nowe, premierowe w Polsce teksty.  

12 komentarzy

Tomek:

3 kwi 2012 o 12:12.

Super 🙂 Zatem czekamy cierpliwie do 15 kwietnia. Oby zgoda agenta na ostatnie opowiadanie dotarła na czas. Rozumiem, że jak nie dojdzie, to ów tekst pójdzie w tomie ostatnim. Dziękuję.

vanrad:

3 kwi 2012 o 12:23.

To już piąty tom się zbliża a ja nadal ekscytuję się tą serią jak dzieciak:-) O utrzymanie poziomu jestem spokojny. A obok tych esejów nie dało by się upchnąć jeszcze jakiegoś kanonu powieści sf ? Albo napisać o tekstach, których nie udało się zdobyć, a których warto poszukać na własną rękę?

Wojtek Sedeńko:

3 kwi 2012 o 13:02.

Będzie 😀

Rusłan:

3 kwi 2012 o 13:27.

Jeszcze raz o obrazkach na okładki – dobrze, że został wybrany biały dla tomu szóstego (sam zresztą na niego głosowałem). Na obrazku powyżej widać wyraźnie, że serii potrzebny był kontrast.

Torquemada:

3 kwi 2012 o 21:03.

Wspaniała seria, nie mogę się doczekać kolejnych wieści.
A okładki prezentują się równie fenomenalnie 🙂

Michał:

3 kwi 2012 o 21:47.

Zgadzam się z przedmówcą.
A co do serii to gratulować chyba już można.
Przede wszystkim mało dziś takich pasjonatów jak Wojtek.
Może teraz przyjdzie czas na jakąś dłuższą antologię fantasy :D?
Choć znając stosunek Wojtka do tego gatunku to może być tylko czcze życzenie… a może nie? 😛

nosiwoda:

4 kwi 2012 o 10:44.

No to teraz niech jeszcze ktoś mi tę serię kupi…

Wojtek Sedeńko:

5 kwi 2012 o 13:51.

Eee…
Odpowiedź dyplomatyczna – w fantasy nie ma fajnych opowiadań. Chyba że za opowiadanie w fantasy uznamy pojedynczą powieść, ze słowem KONIEC na ostatniej stronie. Przy cyklach będzie – objętościowo – wyglądała jak opowiadanie. 😀

Rusłan:

6 kwi 2012 o 10:38.

A propos cykli – czy jest szansa na wznowienie kiedykolwiek cyklu F. Pohla o Heechach? Przeczytałem ostatnio opowiadanie „Chłopiec, który mógł żyć wiecznie” z antologii „Dalekie horyzonty” i nabrałem smaku na więcej. Zresztą w podobny sposób zainteresowałem się „Wieczną wojną” Haldemana.

Wojtek Sedeńko:

7 kwi 2012 o 11:19.

Nie, nie przewidujemy.

tommyreadalot:

7 kwi 2012 o 17:10.

Witam panie Wojtku.Jakie szanse na „dodruk”,skoro nie ma szans na wznowienie, CYTEEN C.J. CHERRYH?

Wojtek Sedeńko:

7 kwi 2012 o 18:24.

Żadne. Dodruk czy wznowienie wymagają praw. My już je straciliśmy.

Zostaw komentarz