„Krokodylowa skała” Luciusa Sheparda

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 23 marzec 2012

Nie planowałem jeszcze informować o zbiorze Luciusa Sheparda, który planujemy na wrzesień, ale że nastąpił przeciek, to już oficjalnie potwierdzam. W serii The Best Of pojawi się tom opowiadań tego znakomitego amerykańskiego pisarza.  16 opowiadań, z tego aż 9 nowych, dość pokaźny tom. Od razu uprzedzam, że ze zbiorem wydanym przez Maga wspólne jest tylko jedno opowiadanie – Piękna córka łowcy łusek – bo Krokodylowa skała ma pokazać inne oblicze Sheparda, mniej oblicze fantasy, a bliższe SF i mainstreamowi. Bo Shepard pisze opowiadania bardzo sugestywne i klimatyczne, osadzone w realiach współczesnej Ameryki Środkowej bądź Azji południowo-wschodniej, ale dziejące się jakby w równoległym świecie.

W tomie, z nowych opowiadań pojawią się: The All-Consuming, Delta Sly Honey, Life Of Buddha, Shades, White Trains, Jack’s Decline, Beast Of The Heartland, Jailwise, Star Seen Through Stone. Ze starych, ale już trochę zapomnianych, bo od wydania niektórych minęło ćwierć wieku: Ostatni raz, Krokodylowa skała, Przepustka, Łowca jaguarów, Salwador, Ballada o Billu Pąklarzu i wspomniana Córka… (ale w przekładzie Michała Jakuszewskiego. Mamy więc w tomie laureatów i nominowanych do wszystkich najważniejszych nagród: Hugo, Nebuli, World Fantasy i Brama Stoker.

 

Komentarze (11)

rybieudka:

23 mar 2012 o 9:47.

Świetna wiadomość. No i przepiękna okładka, chyba najlepsza, jaka się Solarisowi udała od daaawna.

IwoX:

23 mar 2012 o 9:48.

Piękna Okładka:-) Co już chyba staje się regułą w przypadku wydań SOLARIS:) Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że macie najładniejsze okładki wśród wydań literatury szeroko pojętej F. Ale to oczywiście moja subiektywna ocena;)

ASX76:

23 mar 2012 o 13:36.

Świetna wiadomość i śliczna okładka! 🙂
A tak przy okazji: okładki do planowanego wydania cyklu Sawyera prezentują się bardzo ubogo/przeciętnie, delikatnie rzecz ujmując. Czy są szanse na jakieś lepsze ich wersje?

kurp:

23 mar 2012 o 15:04.

Wow. Genialny autor, świetny zbiór i piękne wydanie! 😀

ASX76:

23 mar 2012 o 20:01.

Wydanie byłoby piękne, gdyby była twarda oprawa do kompletu, Panie Kurp.

lemon:

23 mar 2012 o 20:28.

Oprawa będzie twarda czy miękka?

Wojtek Sedeńko:

23 mar 2012 o 21:01.

Miękka ze skrzydełkami.

nemrod:

26 mar 2012 o 10:14.

Na 6 postów we wszystkich była mowa o pięknej okładce ew. czy wydanie twarde czy miękkie, a tylko jedna osoba poza tym, że okładka ładna, stwierdziła, że fajny autor…

szati:

26 mar 2012 o 11:29.

Zapewne dlatego, że to oczywiste. Wszyscy solarisowi autorzy są „fajni”, a z okładkami bywa różnie. Warto zatem pochwalić te dobre, żeby Wydawnictwo wiedziało czyje prace podobają się bardziej, a czyje mniej i komu na przyszłość zlecić podobne prace 😉

Wojtek Sedeńko:

26 mar 2012 o 20:16.

Pokazywał, pokazywał, ale na potrzeby hurtu lub Empików. I to od lat. To pliki marketingowe, rzadko pokazuje się je na zewnątrz. W ten sposób za jednym zamachem pokazuje się front, grzbiet i tył. Robi się też inne rzuty.

nosiwoda:

30 mar 2012 o 13:04.

Okładka faktycznie ładna (autor dobry, OK, nemrodzie?), tyle że nawiązuje do Griaule’a – a o Griaule’u jak rozumiem jest jedno opowiadanie na 16. Ale OK, jest ładna i na szczęście nie w twardej. Dobrze.

Zostaw komentarz