David Weber w czerwcu przyjedzie do Polski

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 5 marzec 2012

Wiemy o tym od tygodnia, ale trzeba było jeszcze ustalić szczegóły. Teraz to już pewne - największy twórca militarnej science fiction, David Weber, przyjedzie w czerwcu do Polski, będzie m.in.gościem honorowym 19. Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Weber jest w Polsce doskonale znany, łącznie opublikowano u nas przekłady 46 jego książek. Głównym wydawcą w Polsce jest Dom Wydawniczy Rebis i to na jego zaproszenie przyjeżdża do Polski. Starania o przyjazd Webera trwały blisko 10 lat, Weber nie jest autorem często opuszczającym Stany Zjednoczone. Starał się o to wielki wielbiciel pisarstwa Webera, jego tłumacz (m.in. cykl Honor Harrington) Jarek Kotarski. Niestety nie doczeka się tej wizyty, zmarł nagle w zeszłym miesiącu. Tym razem, dzięki połączonym staraniom Czechów i Polaków - zaproszenie zostało przyjęte. Weber przyleci wraz ze swoją żoną Sharon. Po pobycie w Polsce odwiedzi jeszcze konwent w Czechach. O szczegółach wizyty będę jeszcze informował, w tej chwili wiemy, że Weber będzie w Nidzicy od piątku do poniedziałku (22-25 czerwca). To drugi gość zagraniczny festiwalu, obok Nika Pierumowa.

2 komentarze

Leszek Błaszkiewicz:

5 mar 2012 o 9:21.

Kurcze Wojtku, w zeszłym roku Martin, teraz Weber… Za rok pewnie przyjedzie Stephen King (albo J. K. Rowling – ta od Pottera 😉 )

Wojtek Sedeńko:

5 mar 2012 o 9:26.

Eee tam, różne kalibry ten Martin i Weber, choć gabarytowo podobni 🙂 Mieliśmy już wielkich literatów – Crowleya, Aldissa, Silverberga, śmieszka Pratchetta… Za rok chyba dam sobie odpocząć, choć z drugiej strony 20. festiwal… Większym cudem niż Weber wydaje mi się zgłoszona parę dni temu chęć przyjazdu przez Sapkowskiego – on wszystkim ostatnio odmawiał.

Zostaw komentarz