Zapowiedzi Maga

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 12 styczeń 2012

Wydawnictwo Mag podało do wiadomości, jakie książki opublikuje w najbliższych dwóch miesiącach.

Najciekawiej zapowiada się zbiór opowiadań Luciusa Sheparda, Smok Griaule. To pisarz, którego bardzo szanuję, pisze on znakomite, zachwycające opowiadania. Będzie też dla niego miejsce w galerii sław Rakietowych szlaków. Na tom składają się opowiadania fantasy z jedynego cyklu, jaki Shepard napisał. Nie wiem, czy wydawca ma już w tym tomie dwa opowiadania, które mają się z serii ukazać w maju, „The Skull” i „The Dragon Griaule”. Jeśli nie, to szkoda, że nie poczekał tych paru miesięcy.

Joe Abercrombie jest na krzywej wznoszącej. Dwa tomy trylogii The First Law już wydała Isa, Mag zaś ogromniastą knigę, z przydługawym tytułem Zemsta lepiej smakuje na zimno (oryg. Best Served Cold). W styczniu ukaże się w Stanach i w Anglii powieść The Heroes.

Drugą częścią Dziedzictwa kończy się seria Eragon Christophera Paoliniego, piszącego (słabiutko, nie bójmy się tego powiedzieć) młodzieńca, którego wykreowano na gwiazdora fantasy, kiedy ledwie odrósł od ziemi. Czy nadal planuje pisać, wkrótce się okaże.

Dark fantasy Jima Butchera wydawał kiedyś Amber, teraz wznawia Mag, a wzmocnieniem jest serial TV, który leci w jakichś koszmarnie późnych godzinach. Pełnia księżyca to druga część. Na koniec trzecia część Nocnej łowczyni Jeaniene Frost. Taki tytuł – W grobie – powinien właściwie serię zamykać (oryg. At Grave’s End), ale jak widać na grobie te historie się nie kończą. Czyli dla tych, co wierzą w życie pozagrobowe.

 

Komentarze (6)

vanrad:

12 sty 2012 o 13:30.

The Skull znajdzie się w zbiorze Sheparda. Cieszy mnie też, że ten znakomity autor (Zielony kocur diabła to powieść wybitna) będzie wśród panteonu sław w Rakietowych. Oby to nie było opko „Łowca jaguarów”, bo akurat to znam i nie jest to sf, choć tekst jest świetny. A właśnie? Kiedy poda Pan zawartość tomu 5 – miało to być w tym tygodniu…;-)

Wojtek Sedeńko:

12 sty 2012 o 13:45.

Będzie parę dni opóźnienia, bo mam kłopot z obliczeniem objętości tomu. Czwórka już i tak wyszła najgrubsza, a wyrzucić musiałem tekst Bayleya, który będzie później. Cały czas prowadzę też rozmowy z agentami, właśnie z powodu objętości oddałem jeden tekst, ale wziąłem inny, czekam na akceptację. Jeszcze inny, nowszy, bardziej pasujący tematyką do Kroków w nieznane, oddałem właśnie Mirkowi. W jego miejsce wejdzie fajna, klasyczna novella SF, ale też czekam na potwierdzenie.
Jak widać, zmiany następują cały czas.

bowser113:

12 sty 2012 o 18:35.

A czy „The Dragon Griaule” to nie jest własnie tytuł tego omnibusowego wydania a nie nowego opowiadania? http://tiny.pl/hjjfq Co do „The Skull” to vanrad ma rację – z blurba wynika że MAGowy zbiór bedzie zawierać to nowe opko.

Wojtek Sedeńko:

13 sty 2012 o 10:23.

Nie wiem, mam w bazie informację, że w maju będą dwa opowiadania. Omnibus byłby w książkach. Mniejsza z tym, przekonamy się w maju.

Wojtek Sedeńko:

14 sty 2012 o 13:00.

Zapytałem u źródła, jako że prowadzę właśnie z autorem korespondencję w innej sprawie. Tylko Skulls są nowym opowiadaniem, a The Dragon Griaule to tytuł całego zbioru. Czyli w Polsce będzie to prapremiera. Dobrze.

vanrad:

14 sty 2012 o 14:15.

A czy ta korespondencja nie dotyczy aby wydania, choćby w serii the best of, jakiegoś większego wyboru opowiadań Sheparda? To było by coś!!! 😉

Zostaw komentarz