Solarisnet.pl w Lublinie

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 8 listopad 2011

Pierwsza połowa listopada to zwykle (od 11 lat!) wyjazd naszej księgarni do Lublina na konwent Falkon. Zżyliśmy się z tym konwentem, kibicujemy im od początku, choć odległość jest sporawa i najczęściej akurat na wyjazd mamy pierwszy atak zimy.  Zwozimy do Lublina coraz więcej książek, bo czytelnictwo w tym zakątku Polski wcale nie maleje, a nawet wykazuje tendencję zwyżkową. Tak będzie i w tym roku.

Teraz konwent zaczyna się 10 listopada i trwa od czwartku do niedzieli. Nasze stoisko otworzymy ok. godz. 15. Będziemy czynni do 21 w czwartek, piątek i sobotę, w niedzielę do ok. 12. Przywieziemy pełny zestaw tytułów z fantastyki dostępnych w księgarni (ok. 1700), choć – z z powodu logistycznych ograniczeń – będą to pojedyncze sztuki. Więcej będzie nowości i tytułów w promocji, a także książek pisarzy, którzy będą gośćmi konwentu. A obecni będą: Peter Watts, Maja Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Rafał Kosik, Andrzej Pilipiuk, Konrad Lewandowski, Jakub Ćwiek, Jacek Komuda, Agnieszka Hałas, Wit Szostak, Andrzej Zimniak, Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek, Marek S. Huberath, Milena Wójtowicz, Maciej Żytowiecki, Dariusz Domagalski. Przyznacie sami, że zestaw imponujący.  Ja także mam do wygłoszenia pogadankę, tym razem na temat przygotowywanej Encyklopedii Fantastyki.

Wszyscy pisarze będą mieli dyżury autorskie w samej księgarni, tu będzie można z nimi porozmawiać, poprosić o autograf.  Atrakcją będzie z pewnością kupon DWIE DYCHY, który otrzyma każdy uczestnik konwentu, a którym to będzie można płacić za dowolną książkę wydawnictwa Solaris. Uznaliśmy, że taki rabat będzie najkorzystniejszy dla czytelników.

Konwent będzie odbywał się w dniach 10-13 listopada w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Adiministracji (popularnie Wyspa) w Lublinie przy ul. Bursaki 12. Szczegóły i program na stronie konwentu www.falkon.konwent.pl

Zapraszam wszystkich czytelników z Lublina i okolic do naszego stoiska na I piętrze.

Zostaw komentarz