Lech Jęczmyk – czyta, bo lubi

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 14 lipiec 2011

Lech Jęczmyk, tłumacz, redaktor serii wydawniczych i antologii, znawca fantastyki, obserwator i komentator cywilizacji, zapowiada na sierpień swój drugi zbiór felietonów. Dlaczego toniemy. Jeszcze nowsze Średniowiecze ukaże się nakładem Zysk i S-ka. Jeden z felietonów, znakomity tekst o fantastyce aborcyjnej, możecie już przeczytać w najnowszym SFinksie. W kolejnym numerze, jesiennym, zapowiadamy już teraz wywiad z najbardziej znanym polskim redaktorem. Będzie okazja do porozmawiania o Rakietowych szlakach i Krokach w nieznane. Oba te tytuły Lech Jęczmyk udostępnił wydawnictwu Solaris. Pierwszą antologię sam redaguje, drugą kieruje obecnie Mirek Obarski.

Porozmawiamy również o literackich fascynacjach Lecha Jęczmyka, o współpracy ze znanymi pisarzami, będzie sporo anegdot, bo lista osób, które Leszek poznał jest zaiste imponująca. Do tego będzie czas na rozmowę o przyszłości cywilizacji zachodniej. Wywiad zostanie prawdopodobnie rozłożony na kilka części.

Na zdjęciu Lech Jęczmyk prezentuje T-shirt promujący Rakietowe szlaki i akcję CZYTAM, BO LUBIĘ.  Liczymy, że do naszej akcji włączy się więcej miłośników fantastyki i czytelników książek.

Zostaw komentarz